США, Росія, Китай та Пакистан закликають сторони конфлікту в Афганістані досягти негайного перемир’я.
«У цей поворотний момент наші чотири країни закликають сторони провести перемовини і досягнути мирної угоди, яка завершить понад чотири десятиліття війни в Афганістані», – йдеться у спільній заяві країн після переговорів у Москві 18 березня.
Комюніке закликає екстремістське угруповання «Талібан» та урядові сили приборкати насильство та вимагає від бойовиків не здійснювати нападів навесні та влітку.
У документі йдеться, що чотири країни мають намір мобілізувати політичну та економічну підтримку Афганістану після досягнення мирного врегулювання.
Your browser doesn’t support HTML5
Московські переговори мали на меті вдихнути життя в переговори між урядом Афганістану і «Талібаном», які почалися в Катарі у вересні, але зупинилися через звинувачення уряду в тому, що бойовики зробили занадто мало для припинення насильства.
У зустрічі взяли участь члени уряду Афганістану, переговорна група країни, представники талібів, а також представники Росії, Китаю, Пакистану та США.
Вашингтон вперше надіслав чільного посадовця для участі в переговорах, які приймає Росія. У переговорах взяв участь представник США Залмай Халілзад.
Він останнім часом намагався залучити підтримку для розробленої США дорожньої мапи для миру в Афганістані. Вона включає залучення до переговорів більшої кількості сторін, встановлення тимчасового уряду за участі «Талібану» та підписання угоди про поділ влади між афганськими політичними групами та уряду.
Раніше Халілзад називав зустрічі в Москві «компліментом» для міжнародних зусиль на підтримку мирного процесу в Афганістані.
Москва приймає переговори з 2017 року. Вашингтон був сфокусований на власних прямих переговорах з «Талібаном» і переговорах між афганськими сторонами конфлікту.
18 березня спеціальний представник Росії з питань Афганістану Замір Кабулов заявив, що Москва зараз планує приймати внутрішньоафганські перемовини.
Делегація Афганістану включала членів поточної переговорної команди в Катарі та воєначальників, яких звинувачують у воєнних злочинах.
Президент Афганістану Ашраф Гані виступає проти тимчасового уряду. Таліби заявляли, що не приєдаються до цього уряду.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Міністри НАТО обговорюють, чи виводити міжнародні сили з Афганістану