Київ відреагував на заяви Москалькової щодо обміну полоненими

Станом на листопад 2024 року від початку повномасштабного вторгнення Україні вдалося повернути з російського полону 3767 українців

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими відреагував на заяви російської сторони про начебто готовність до обмінів полоненими.

«З російської сторони лунають гучні заяви про кількість полонених, яких вони начебто можуть поміняти, з'являються навіть списки. Звісно, офіційними каналами жодних реальних пропозицій ми не отримували. Ця гра росіян лише на публіку, і вона особливо цинічна. Вони маніпулюють долями людей і вразливим становищем родичів», – заявив секретар координаційного штабу, бригадний генерал Дмитро Усов.

За його словами, штаб уважно проаналізував поширені списки – сімох полонених уже обміняли, чимало помилок у прізвищах та датах народження, в переліку є чотирнадцятеро цивільних.

«Тобто російські пропагандисти пропонують міняти на своїх військових наших звичайних громадян, що є порушенням міжнародного гуманітарного права. Проте ці списки та гучні заяви призначені лише для розхитування ситуації. Це намагання дискредитувати українські державні органи», – зазначив Усов.

У штабі кажуть, що насправді реальні пропозиції від російської сторони Київ отримує лише щодо обміну полонених, захоплених на Курському напрямку.

«Росія не дотримується жодних законів війни і не бажає цього робити. Доля власних громадян російську так звану владу як не цікавила, так і не цікавить. Пропагандисти грають на публіку. Реальні ж механізми повернення – репатріація, змішані медичні комісії, обмін «всіх на всіх» – досі надійно заблоковані кремлем», – констатував Усов.

Напередодні Уповноважена з прав людини у РФ Тетяна Москалькова звинуватила Україну у нібито затягуванні обміну полоненими.

«Українська сторона продовжує затягувати російсько-український обмін полоненими, поки сім'ї військовослужбовців з обох сторін продовжують чекати на повернення своїх близьких», – написала вона, опублікувавши списки.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець спростував цю інформацію і підтвердив готовність України забрати усіх своїх громадян із російського полону та незаконного утримання.

За даними Лубінця, станом на листопад 2024 року від початку повномасштабного вторгнення Україні вдалося повернути з російського полону 3767 українців, з них лише 186 – цивільні особи.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Журналісти встановили місце фільтраційного табору у Білорусі, де військові РФ катували українців навесні 2022-го