Міністерство оборони Вірменії оголосило про домовленість з Азербайджаном щодо припинення вогню на кордоні.
«За посередництвом російської сторони досягнуто угоди про припинення вогню на східній ділянці кордону Вірменії з 18:30 за місцевим часом (16 листопада – ред.). Ситуація відносно стабілізувалася», – йдеться у повідомленні вірменського відомства.
Міноборони Росії також заявило про завершення бойових дій після телефонних переговорів за участю голови відомства Сергія Шойгу і голів військових відомств Азербайджану та Вірменії.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Суд ООН: Азербайджан висунув Вірменії зустрічні звинувачення в «етнічних чистках»Раніше Вірменія звернулася до Росії «за захистом» у зв’язку з бойовими діями, що відновилися 16 листопада, на кордоні з Азербайджаном. У Єревані послалися на двосторонній договір із Росією від 1997 року.
16 листопада Єреван і Баку обмінялися взаємними звинуваченнями у нападі. Міноборони Азербайджану заявило про поранення двох військовослужбовців «під час нападу з боку Вірменії». За даними відомства, вірменська сторона атакувала пости в Кельбаджарському та Лачинському районах, використовуючи міномети та артилерію.
Вірменська сторона, навпаки, звинуватила в нападі Азербайджан, стверджуючи, що той веде локальні бої на кордоні із застосуванням артилерії, бронетехніки та інших озброєнь. У Єревані повідомили, що уточнюють дані про загиблих та постраждалих вірменських військовослужбовців. На даний момент підтверджено загибель одного військового. 12 людей було взято в полон. У Єревані також стверджували, що «противнику завдано великих втрат у живій силі».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Вірменія звинувачує Азербайджан у порушеннях прав людини в Міжнародному суді ООНВідносини між Азербайджаном і Вірменією продовжують лишатися напруженими після минулорічної війни між ними за Нагірний Карабах, що його, разом із довколишніми частинами території Азербайджану, сили місцевих вірмен утримували ще з початку 1990-х років.
Унаслідок шеститижневої війни, в якій загинули з обох сторін близько 6 тисяч людей і яка завершилася перемир’ям, влаштованим за посередництва Росії, більша частина раніше не підконтрольних Баку територій була визволена і повернулася під повну владу Азербайджану, місцевим вірменам наразі лишилася тільки частина первісної території Нагірного Карабаху.
Ця фактична поразка Вірменії призвела до глибокої політичної кризи в тій країні.
Нинішнє загострення ситуації на кордоні називають найсерйознішим інцидентом після завершення 44-денних боїв у 2020 році.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Карабах – історія, якої не буде на Донбасі»