Державна інспекція енергетичного нагляду виявила порушення у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській та Одеській областях щодо справедливого розподілу електроенергії, йдеться на сайті відомства 19 липня.
Зазначено, що Держенергонагляд здійснює перевірки застосування операторами системи розподілу (обленерго) графіків погодинних відключень (ГПВ) та справедливого розподілу електроенергії в областях. Порушення виявили у всіх областях, які встигла перевірити інспекція.
«Найбільше порушень виявлено у Дніпропетровській і Житомирській областях. Причому у Житомирській області працівниками АТ «Житомиробленерго» створювалися перешкоди роботі інспекторів Держенергонагляду у вигляді недопуску до диспетчерських пунктів деяких структурних підрозділів ОСР», – вказано у повідомленні.
Інспектори зазначають, що у Дніпропетровській області велика кількість споживачів віднесені до категорії об’єктів критичної інфраструктури. Відповідно, на інших споживачів припадає більше відключень, порушуючи справедливість розподілу електричної енергії.
Тим часом на Житомирщині виявлено випадки невиконання команд про запровадження графіків відключень – в окремих населених пунктах необхідні відключення розпочалися лише після прибуття інспектора Держенергонагляду на диспетчерський пункт, зазначили у відомстві.
Починаючи з 22 липня, інспекція розпочинає перевірки у Києві, Київській, Полтавській, Львівській, Закарпатській і Запорізькій областях.
Раніше в Державній інспекції енергетичного нагляду України обіцяли перевірити застосування обленерго графіків погодинних відключень та справедливого розподілу електроенергії в областях.
В Україні діють графіки погодинних вимкнень світла. Головна причина їх застосування – наслідки восьми ракетних та дронових ударів РФ по українських електростанціях. За даними «Укренерго», втрати української енергосистеми перевищують 9 ГВт потужності, що еквівалентно споживанню у пікові години влітку Нідерландів або Фінляндії.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Держенергонагляд обіцяє перевірити справедливість застосування графіків відключень світла