Дружина колишнього кандидата в президенти Білорусі, опонента Олександра Лукашенка Валерія Цепкала виїхала з країни, побоюючись кримінального переслідування, повідомили російські ЗМІ.
Зокрема, як повідомив російський «Інтерфакс» із посиланням на джерело в оточенні Цепкала, вчорашнє короткострокове затримання керівника штабу екскандидата Віктора Бабарика Марії Колесникової сталося помилково, бо «хотіли затримати Вероніку Цепкало».
За повідомленнями, Вероніка Цепкало зараз перебуває в Москві. Коли саме вона перетнула кордон – не повідомляється.
Валерію Цепкалу відмовили в реєстрації кандидатом в президенти Білорусі. Після цього він виїхав з країни, але його дружина Вероніка залишалася там і брала участь у передвиборних заходах іншого опозиційного кандидата в президенти – Світлани Тихановської.
Сам Цепкало з дітьми виїхав із Білорусі 24 липня – спочатку до Москви, потім до Києва і Варшави, щоб організувати «тур» із зустрічами з білоруською діаспорою.
Штаб Віктора Бабарика (який, як і штаб Цепкала, підтримував Тихановську) підтвердив, що Вероніка Цепкало поїхала з Мінська.
У Білорусі 9 серпня – основний день виборів президента країни. Центральна виборча комісія вже визнала вибори такими, що відбулися, бо явка на них, з урахуванням дострокового голосування, перевищила 50%.
Вибори у Білорусі: нові дані після реєстрації кандидатів
- Шості вибори в історії незалежної Білорусі
- Відбудуться 9 серпня 2020 року;
- ЦВК Білорусі зареєструвала 15 ініціативних груп зі збору підписів із 55 заявок;
- 14 липня ЦВК Білорусі зареєструвала Олександра Лукашенка, Світлану Тихановську, Ганну Конопацьку, Андрія Дмитрієва та Сергія Черечня кандидатами у президенти.
Зліва направо: Андрій Дмитрієв, Ганна Конопацька, Олександр Лукашенко, Світлана Тихановська, Сергій Черечень
- Люди в багатьох містах Білорусі вийшли на вулиці ввечері 14 липня після того, як Центрвиборчком відмовився зареєструвати кандидатами Віктора Бабарика та Валерія Цепкала, яких називають найреальнішими конкурентами Олександра Лукашенка.
Віктор Бабарико (зліва) та Валерій Цепкало
- З початку виборчої кампанії правозахисники нарахували понад 700 затриманих: учасників «ланцюгів солідарності», членів ініціативних груп, активістів, політиків, блогерів, журналістів та просто перехожих на вулицях. 129 людей були покарані адміністративними арештами, 252 оштрафовані.
- Головного опозиційного політика Миколу Статкевича, як й інших його колег по опозиції, не допустили до збору підписів;
- 65-річний Олександр Лукашенко керує країною беззмінно вже майже 26 років;
- Окрім перших виборів 1994 року, на яких переміг Лукашенко, жодні інші на міжнародному рівні не були визнані вільними і справедливими (2001, 2006, 2010, 2015 роки).