Міністерство юстиції США висунуло звинувачення проти російського бізнесмена Володимира Воронченка, друга та ділового партнера наближеного до президента РФ Володимира Путіна мільярдера Віктора Вексельберга. За заявою американського відомства, Воронченко брав участь у підпільній схемі, яка дозволяла Вексельбергу зберегти своє нерухоме майно у США і розпоряджатися ним в обхід накладених на нього санкцій.
Як стверджується в документі, Воронченко оплачував за Вексельберга витрати на утримання його майна, витративши на це близько чотирьох мільйонів доларів, а два обʼєкти, які належать Вексельбергу, намагався продати від свого імені. У цій схемі використовувалися підставні компанії.
Крім звинувачень у змові з метою обходу санкцій та відмиванні грошей, Воронченко звинувачується також у неповазі до суду: повістка до суду для надання пояснень була вручена йому ще у травні 2022 року, проте він не зʼявився до суду, а полетів зі США, де жив, у Дубай та до Москви. У разі визнання бізнесмена винним йому може загрожувати до 20 років увʼязнення за кожним з перших двох звинувачень.
Два тижні тому в Іспанії було заарештовано ще одного помічника Віктора Вексельберга, британського громадянина Річарда Мастерса. Слідчі вважають, що він мав вивести з-під санкцій яхту Вексельберга. Його також звинувачують у відмиванні грошей.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У США двох бізнесменів звинувачують у спробі вивести з-під санкцій яхту російського олігархаВолодимир Воронченко – багаторічний діловий партнер Віктора Вексельберга. Він очолює заснований Вексельбергом культурний фонд «Звʼязок часів» і є директором Музею Фаберже в Санкт-Петербурзі, створеного цим фондом. Частину експозиції музею складають предмети із колекції Вексельберга.
Віктор Вексельберг – один із найбагатших олігархів Росії, Forbes оцінює його статки в 5,5 мільярда доларів. Вексельберг перебуває під санкціями США із 2018 року. Після російського вторгнення в Україну США та Велика Британія запровадили проти нього додаткові обмеження – у тому числі й арешт його майна, включно з яхтою.