Керівник закладу освіти не має права обмежувати доступ до роботи у школі вчителя, який не отримав щеплення від COVID-19, заявив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
Він, зокрема, нагадав, що вакцинація від коронавірусного захворювання в Україні є добровільною.
«Саме тому як посадова особа я діятиму в межах чинного законодавства та захищатиму права педагогічних працівників, якщо директори не допускатимуть їх до роботи», – наголосив омбудсмен.
Водночас Горбачов наголосив на важливості вакцинації.
«Провакцинований працівник закладу освіти не лише сам набагато менше ризикує і суттєво краще захищений від важкого перебігу хвороби, але й захищає інших працівників та учнів… Також він підвищує шанси закладу освіти проводити освітній процес із нового навчального року більшість часу очно, а не дистанційно. Адже заклади не в «зеленій» зоні, у яких 80% працівників не будуть провакциновані, мають працювати дистанційно. А тривале дистанційне навчання знову може збільшувати освітні втрати, насамперед серед учнів початкової школи, для яких навчатися дистанційно значно складніше», – наголосив омбудсмен.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У МОЗ розповіли, за яких умов працюватимуть школи під час нової хвилі COVID-19Раніше міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет в ефірі телеканалу «1+1» запевнив, що обов’язкової вакцинації педагогів від коронавірусу не буде.
За його словами, з близько 1,08 мільйона освітян в Україні вакциновано до 35 відсотків, однак цей відсоток відрізняється залежно від регіону.
Від початку вакцинальної кампанії в Україні, за даними МОЗ, щеплено 4 220 770 людей, із них повністю імунізовані й отримали дві дози – 2 457 958.
Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Всі вони передбачають введення двох доз препарату.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Вакцинація знижує ризик госпіталізації і тяжкого перебігу COVID-19 у 15 разів – МОЗ