У Повітряних силах пояснили, як надання систем Patriot може вплинути на перебіг війни

Батарея ЗРК Patriot складається із пускових ракетних систем на вантажівці з вісьмома ракетами, наземного радару, станції контролю (управління) і генератора для автономного живлення.

Зенітно-ракетні комплекси Patriot, які Україні надасть США, можуть допомогти «суттєво посилити» протиповітряну оборону України і створити ешелоновану систему ППО. Про це в інтерв'ю Радіо Свобода розповів речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат.

«Це дуже потрібна для України річ. Тому що Patriot давно був омріяний у нашій стратегії подальшого розвитку Повітряних сил. Patriot – це далекобійна зброя, яка може вражати свої аеробалістичні цілі на відстані до 150 кілометрів. Ці комплекси на певних напрямках могли б допомогти відігнати російську авіацію подалі від наших кордонів, а саме такі бомбардувальники як ТУ-22М3 чи екіпажі тактичної авіації ворога», – пояснив він.

За словами Ігната, українські військові зможуть доволі легко опанувати нові для них зенітно-ракетні системи Patriot.

«Комплекси західного зразка доволі сучасні, дуже багато чого в них автоматизовано, багато відкинуто людського фактору. Тому перенавчитися на ці комплекси не є великою проблемою. Хоча для цього і потрібен певний час», – зазначив речник командування Повітряних сил.

Загалом, як наголошує Ігнат, Україна має великі потреби у найрізноманітніших засобах ППО і тому готова брати у західних партнерів «багато усього, що нам можуть запропонувати».

«Сьогодні Повітряні сили існуючими засобами ППО, авіацією, мобільними групами перекривають найзагрозливіші напрямки, окремі стратегічні об'єкти критичної інфраструктури. Однак цього не вистачає, щоб закрити всі потреби», – зазначив Ігнат.

Держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про надання нового пакета безпекової допомоги Україні на майже два мільярди доларів, він вперше включатиме зенітні ракетні комплекси Patriot.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Військова допомога Україні. Байден розпорядився про надання мільярда доларів