Кабінет міністрів України 14 січня дозволив підприємствам переброньовувати працівників через портал «Дія» без необхідності очікування 72 години, ця норма діятиме з 22 січня до 1 березня для підприємств, які оновили статус критично важливих, повідомляє пресслужба Міністерства економіки.
У відомтстві очікують, що ці зміни вирішать складнощі, що виникали через 72-годинну паузу між завершенням попереднього терміну бронювання та оформленням нового. Бронювання таких працівників здійснюватиметься в режимі реального часу.
Також Уряд дозволив у повному обсязі бронювати працівників медичних закладів державної та комунальної форм власності – раніше було 50% від кількості військовозобов’язаних. Йдеться про заклади громадського здоров’я, установи, що здійснюють діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центри крові.
«Спрощення процедури бронювання для медичних закладів є своєчасним рішенням, що враховує критичну роль цих закладів у підтримці життєдіяльності країни. Особливо важливим є скасування обмежень за обсягами бронювання для медичних працівників закладів охорони здоров’я», – зазначив заступник Міністра економіки Віталій Кіндратів.
Крім того, Міністерству розвитку громад та територій надано право затверджувати перелік українських неурядових організацій, які реалізують гуманітарні проєкти за кошти міжнародних партнерів.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Виключно особисте рішення» – міністр Чернишов про бронювання закордонних українців на оборонні підприємства19 грудня 2024 року віцепрем’єрка з євроінтеграції, міністерка юстиції України Ольга Стефанішина повідомила про наймасштабнішу за останній час зовнішню кібератаку на державні реєстри України. Внаслідок цілеспрямованої атаки тимчасово зупинено роботу державних реєстрів. У застосунку «Дія» не працювала частина сервісів.
За тиждень, 26 грудня, на єдиному порталі державних послуг «Дія» відновили функцію бронювання від мобілізації.