Собор єпископів Української православної церкви (МП) 13 листопада вирішив припинити євхаристичне спілкування зі Вселенським патріархатом.
«Собор єпископів Української Православної Церкви вважає, що рішення Священного Синоду Константинопольського Патріархату від 11 жовтня 2018 року стосовно українського церковного питання є недійсними та такими, що не мають жодної канонічної сили. Зокрема, рішення про встановлення юрисдикції Константинопольського Патріархату на території України є наслідком спекулятивного трактування церковної історії. А рішення про зняття анафеми та інших церковних заборон із лідерів розколу та визнання дійсності псевдохіротоній, які були звершені ними під час перебування в розколі, є наслідком спотвореного тлумачення православних канонів», – ідеться у заяві.
УПЦ (МП) також не має наміру змінювати назву.
«У разі прийняття відповідних законопроектів Верховною Радою України, Українська Православна Церква буде захищати свої права всіма законними засобами, які передбачені «Основами соціальної концепції Української Православної Церкви», законодавством України та Європейською Конвенцією з прав людини”, – вирішив Собор.
Представники Московського патріархату вважають «штучним» процес надання українській церкві автокефалії.
Your browser doesn’t support HTML5
«Собор єпископів наголошує, що процес надання так званого Томосу про автокефалію є штучним, нав’язаним ззовні, не відображає внутрішньої церковної необхідності, не принесе реальної церковної єдності та поглибить розділення і посилить конфлікти серед народу України. За таких умов долучення єпископату, духовенства та мирян Української Православної Церкви до цих процесів вважаємо неможливим», – заявили в УПЦ (МП).
Представники УПЦ (МП) вирішили провести Собор у Києво-Печерській лаврі замість зустрічі з президентом України Петром Порошенко в Українському домі. Вони заявили, що така зустріч ще можлива, але на «церковній території».
Your browser doesn’t support HTML5
11 жовтня Синод Вселенського патріархату (материнської структури всіх православних церков світу) постановив, що продовжує процес надання автокефалії помісній Українській православній церкві. Синод також постановив відновити канонічний сан голови Української православної церкви Київського патріархату Філарета і голови Української автокефальної церкви митрополита Макарія, а «їхні вірні відновлені у спілкуванні з Церквою».
Далі, як пояснив патріарх Філарет, керівники українських православних церков, УПЦ КП, УАПЦ і УПЦ (МП), повинні скликати Собор, на якому буде ухвалене рішення про об’єднання церкви й обрано її предстоятеля. Саме йому в майбутньому мають дати томос про автокефалію.
Росія виступає проти рішення Синоду Константинопольського патріархату.
Більше цікавих новин, які не потрапили на сайт, – у Telegram-каналі Радіо Свобода. Долучайтеся!
НА ЦЮ Ж ТЕМУ:
Порошенко і Варфоломій підписали угоду про співпрацю між Україною та Вселенським патріархатом
Ми вимагаємо, щоб РПЦ не ховалася в Україні під назвою «українська» – Філарет
Усі православні архієреї в Україні є архієреями Вселенського престолу – архієпископ Йов
Томос від патріарха Варфоломія: тепер слово за церквами України
Росія після томосу для України: вона, як і Путін, піде самотньо
У Радіо Свобода також є цікаві новини, які не потрапляють на сайт. Читайте їх у Telegram-каналі.