Намісник Києво-Печерської лаври Павло (Лебідь) 26 грудня звернувся до президента Володимира Зеленського, заявивши, що Українська православна церква (Московського патріархату) не змогла продовжити оренду для користування двома храмами Києво-Печерської лаври.
«Директор музею сповістив нас, що ми можемо служити востаннє 31 грудня, у переддень Нового року. А вже наступного дня, 1 січня, ми не маємо права переступити поріг Трапезного і Успенського соборів», – сказав він.
Павло додав, що керівництво церкви нібито не отримало «письмового доказу» про розрив договору оренди, хоча мало бути сповіщене про таке рішення за місяць.
Читайте також: Верхівка УПЦ (МП) – під санкціями: кінець Московського патріархату?
Він закликав Зеленського «захистити» УПЦ (МП) і «дати укази» уряду та президентській партії не розривати оренду храмів.
Заступник голови Управління із зовнішніх церковних зв’язків Православної церкви України, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) у фейсбуці 2 грудня повідомив, що Свято-Успенську Києво-Печерську лавру офіційно зареєстровано як монастир у складі Православної церкви України (ПЦУ). УПЦ (МП) розкритикувала це рішення.
3 грудня СБУ опублікувала перелік з 10 осіб, які потрапили у «церковний список» санкцій РНБО. Серед них, зокрема, клірик УПЦ (МП), ексдепутат Вадим Новинський та намісник Києво-Печерської лаври Павло (Петро Лебідь).
Читайте також: Паспорти РФ, символіка ОПЗЖ і «методички» Гундяєва – СБУ про нові знахідки в єпархіях УПЦ (МП)
Останніми тижнями СБУ проводить на об’єктах УПЦ (МП) по всій Україні обшуки. У результаті слідчих дій, серед іншого, правоохоронці виявляли «велику кількість антиукраїнських матеріалів», а також документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.
В УПЦ (МП) раніше закликали «не розпалювати внутрішню війну», а звинувачення у колабораційній діяльності на адресу деяких священників є «недоведеними та безпідставними».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ще декілька представників УПЦ (МП) потрапили під санкції – ОПУ ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Фальшиві «пророцтва» як виправдання війни: сектантські містифікації московського патріарха Кирила ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Православний шахідизм» та неоязичницька теологія війни московського патріарха Кирила