Дитячий фонд Організації об’єднаних націй ЮНІСЕФ повідомив, що щонайменше третина школярів у світі – 463 мільйони дітей – не змогли отримати доступ до дистанційного навчання, коли через COVID-19 довелося закрити школи. Про це зокрема йдеться в новому звіті організації від 27 серпня
«Для великої кількості дітей освіта повністю була порушена упродовж місяців, що є надзвичайною ситуацією в світі. Ці наслідки можна відчути в економіках та суспільствах у наступні десятиліття», – заявила виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Форе.
Загалом через карантин, кажуть в ООН, близько 1,5 мільярда школярів відчули на собі проблеми із закриттям шкіл.
Серед таких проблем, як йдеться у звіті, відсутність техніки та інструментів вдома для дистанційного навчання, доступу до телебачення, радіо та інтернету.
У звіті підкреслюється значна нерівність у доступі до дистанційної освіти між регіонами. Найбільше постраждали школярі у країнах Африки, південніше Сахари, де щонайменше половина всіх учнів не може навчатися віддалено.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Степанов: діти повинні піти до школи 1 вересняЮНІСЕФ закликає уряди країн зробити своїм пріоритетом безпечне відновлення роботи шкіл, коли вони почнуть знімати обмеження щодо їх закриття. А, якщо відкриття неможливе, то в ООН рекомендують застосувати механізм «компенсаційного навчання» через втрачений навчальний час. Системи освіти також повинні бути адаптовані та налагоджені таким чином, щоб протистояти майбутнім кризам, наголошують в дитячому фонді ООН.
Усього у звіті оцінювали дані зі 100 країн.