Редакція видання «Українська правда» вбачає загрозу для сталої роботи редакції через «тривалий та системний тиск», який Офіс президента, на думку УП, здійснює на редакцію та окремих журналістів медіа, йдеться в оприлюдненій заяві 8 жовтня.
Видання вважає, що Офіс президента причетний до таких дій стосовно редакції:
- блокування спікерів від влади щодо спілкування з журналістами «Української правди» та участі в заходах;
- тиск на бізнес з метою зупинити рекламну співпрацю з УП;
- відверто емоційне спілкування президента Зеленського з журналістом УП Романом Кравцем, свідками якого в прямому ефірі ми всі були (йдеться про пресконференцію президента України 27 серпня – ред.)
«Ці та інші непублічні сигнали свідчать про спроби вплинути на нашу редакційну політику. Особливо обурливо це усвідомлювати в часи повномасштабного вторгнення Росії до України, коли вкрай необхідна наша спільна боротьба як за виживання, так і за демократичні цінності», – вказано у заяві.
Редакція наголошує, що кожна спроба конкретних чиновників із керівництва Офісу президента вплинути на журналістів видання буде висвітлена публічно та матиме наслідки на міжнародному рівні.
В Офісі президента нині не коментували заяву «Української правди». Радіо Свобода звернулося до пресслужби президента Зеленського по коментар щодо ситуації.
Раніше головна редакторка «Укранської правди» Севгіль Мусаєва сказала у інтервʼю Інституту масової інформації, що Офіс президента тисне на редакцію, намагаючись заблокувати розміщення реклами на сайті. Також вона зазначила, що власнику «Української правди» надходили пропозиції щодо продажу видання.
«Він відмовився, і я вважаю це тиском на редакцію», – зазначила вона.
«Українська правда» – українське інтернет-ЗМІ, яке заснував Георгій Гонгадзе у квітні 2000 року. Після смерті Гонгадзе у вересні 2000 року редакцію очолила співзасновниця видання Олена Притула, а у 2014 році Севгіль Мусаєва. У травні 2021 року новим власником видання став генеральний директор Dragon Capital Томаш Фіала.