Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ сподівається, що Угорщина та Україна здатні вирішити свою «двосторонню суперечку».
Під час відеопресконференції за підсумками дводенного засідання міністрів закордонних справ НАТО в нього запитали, чи згадував голова МЗС Угорщини Петер Сіярто обшуки Служби безпеки України в представника угорської меншини.
«Я не буду вдаватися в деталі закритої дискусії на засіданні міністрів, але я можу сказати, що добре відомо, що є двостороння суперечка між Угорщиною та Україною і я сподіваюся, що дві країни будуть здатні її вирішити», – сказав Столтенберґ.
У відносинах між Україною та Угорщиною відбувається нове загострення. 30 листопада Служба безпеки України повідомила про обшуки в одному з благодійних фондів на Закарпатті. У відомстві повідомили, що «наразі перевіряється інформація про причетність іноземного фонду до діяльності, спрямованої на порушення державного суверенітету України».
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто розкритикував обшуки. У своєму відеозверненні на фейсбуці він заявив, що 1 грудня буде зустрічатися із відповідальним з питань НАТО, щоб обговорити питання членства України в Альянсі. Сіярто також повідомив, що через обшуки до МЗС Угорщини викликали посла України в Угорщині Любов Непоп, «щоб висловити своє незадоволення діями керівництва України в Києві».
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що слідчі дії на Закарпатті проводяться в межах повноважень Служби безпеки України та не спрямовані проти угорської національної меншини. «Будь-які твердження про те, що в Україні нібито має місце «залякування» угорської громади або її частини, є безпідставною спекуляцією. В Україні як правовій державі діє принцип індивідуальної, а не колективної відповідальності», – наголосив міністр.
За даними місцевих журналістів, обшуки відбувалися в Товаристві угорців Закарпаття.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Ми повинні були протидіяти раніше»: у Раді відреагували на угорсько-український скандал через гімн та обшуки СБУ Читайте також: Угорщина знову намагається залучити НАТО до суперечки з Україною щодо угорської меншини