Президент України Володимир Зеленський повідомив 30 грудня, що з російського полону вдалося повернути 189 громадян.
«Це військові – захисники «Азовсталі» та Маріуполя, ЧАЕС, острова Зміїного, із різних напрямків фронту. Серед них солдати, сержанти, офіцери. Це нацгвардійці, у тому числі «азовці», прикордонники, тероборонівці, воїни Військово-морських та Збройних Сил. І також двоє цивільних, які були захоплені в Маріуполі. Кожного вдома чекають рідні та близькі. І це радість, що нам вдалося їх повернути. Сьогодні ще 189 родин щасливі», – написав глава держави в соцмережах, подякувавши Об’єднаним Арабським Еміратам за допомогу в організації обміну.
Російська сторона стверджує, що обмін полоненими відбувся за формулою «150 на 150».
«30 грудня в результаті переговорного процесу з підконтрольної київському режиму території повернуто 150 російських військовослужбовців. Натомість передано 150 військовополонених ЗСУ. Зараз усі російські військовослужбовці перебувають на території Республіки Білорусь, де їм надається необхідна психологічна та медична допомога, а також надано можливість зв’язатися з родичами», – інформує російське міністерство оборони.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія та Україна проводять обмін полоненими – ОАЕПопередній обмін відбувся 18 жовтня 2024 року. Тоді до Росії повернулися 95 військовополонених, стільки ж отримала Україна. 17 грудня російська омбудсмен з прав людини Тетяна Москалькова заявляла, що російські та українські військові ведуть переговори про «великий обмін» полоненими.
На початку грудня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан говорив, що пропонував президентові України Володимиру Зеленському різдвяне припинення вогню та масштабний обмін полоненими, але той відповів відмовою. Новий обмін відбувся за посередництва ОАЕ.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Орбан звинуватив Зеленського у відмові від обміну полоненими і різдвяного перемир’я