Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляє, що українська делегація, яка 2 червня прибула до Берліна, стала першою, яку Німеччина прийняла після початку карантину, пов’язаного з пандемією коронавірусу.
По прибуттю до Берліна Кулеба подякував своєму німецькому колезі Гайку Маасу й іншим представникам німецького уряду за активний підхід до України.
«Це у нас взаємно. Тут всі дисципліновано дотримуються соціальної дистанції, але це не завадить нам сьогодні поговорити віч-на-віч делегаціями – глава Офісу президента Андрій Єрмак і його заступник Ігор Жовква, віцепрем’єр Олексій Резніков, міністр оборони Андрій Таран володіють усією інформацією з перших рук щодо безпекової ситуації на Донбасі, в Криму й Чорному морі», – написав Кулеба у фейсбуці.
За його словами, в порядку денного візиту є такі питання:
- деокупація ОРДЛО і Криму;
- підтримка Німеччиною реформ в Україні, зокрема медичної реформи;
- надання Україні статусу учасника Програми розширених можливостей НАТО;
- європейська інтеграція України під час головування Німеччини у Раді ЄС в другій половині 2020 р.;
- історичні питання: перспектива визнання Бундестагом Голодомору як геноциду українського народу та зведення пам’ятника українцям, загиблим у Другій світовій війні;
- торгівля та інвестиції між країнами.
Голова Офісу президента Андрій Єрмак, зі свого боку, повідомив, що, крім нього і Кулеби, до української делегації входять також віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, міністр оборони Андрій Таран, команда фахівців з Офісу президента України і МЗС.
За його словами, у Берліні заплановані зустрічі з:
- федеральним міністром оборони Аннегрет Крамп-Карренбауер;
- федеральним міністром закордонних справ Німеччини Гайком Маасом;
- зовнішньополітичним радником Федерального канцлера Яном Гекером;
- радником канцлера з економічних питань Ларсом-Гендріком Рьоллером.
«Звичайно, однією з найважливіших тем для обговорення буде ситуація на сході України, зокрема виконання домовленостей грудневого саміту в Нормандському форматі на рівні глав держав та урядів. Також плануємо обговорити важливі аспекти двосторонньої співпрації. І, звісно, обов’язково поговоримо про шляхи подальшої координації зусиль з подолання наслідків пандемії COVID-19», – додав Єрмак.
Візит триватиме один день, 2 червня.