Україна запропонувала постачати до Німеччини свою електрику. На думку міністра енергетики України Германа Галущенка, електроенергія, яку виробляють атомні електростанції України, може допомогти Німеччині впоратися з енергетичною кризою, викликаною різким скороченням поставок російського газу.
Міністр у статті в німецькому виданні Wirtschaftswoche назвав намір Німеччини відмовитися від російських джерел енергії «геракловим завданням», і наголосив, що Київ готовий надати Берліну підтримку.
Галущенко заявив, що незважаючи на війну, українська енергетика продовжує стабільно працювати. Понад 50% електрики в Україні виробляють атомні електростанції, яких у Німеччині майже немає. З 16 березня 2022 року Україна приєдналася до загальноєвропейської енергетичної мережі і може постачати електроенергію на європейський ринок.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: МАГАТЕ направила інспекторів для проведення перевірок на Південноукраїнській АЕСМіністр також зазначив, що Україна, особливо її південні регіони, є привабливими з погляду розвитку екологічно чистої енергетики – насамперед сонячної і вітрової. Він висловив сподівання, що тепер, коли Україна набула статусу кандидата в члени Євросоюзу, вона зможе активніше розвивати співпрацю з Європою в цьому напрямку.
В Україні діють чотири атомні електростанції з 15 енергоблоками. За кількістю атомних реакторів Україна посідає десяте місце у світі та п’яте – в Європі.
Німеччина після аварії на японській АЕС «Фукусіма-1» вирішила відмовитися від атомної енергії як небезпечної. З 19 АЕС, що діяли раніше, залишилося три; всі вони перебувають у процесі виведення з експлуатації. Їх планують вимкнути до кінця 2022 року.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія та Білорусь втратили статус спостерігачів у Енергетичній хартії – Міненерго