Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто 28 вересня викликав посла України через спроби Києва заблокувати нову довгострокову угоду з російським «Газпромом» щодо постачання газу, підписану 27 вересня. Будапешт називає дії України «серйозним порушенням суверенітету Угорщини».
У Міністерстві закордонних справ України Радіо Свобода повідомили про виклик посла Угорщини в Києві.
«МЗС України аналогічно запрошує посла Угорщини в Києві, аби донести нашу принципову позицію: транспортування газу в обхід України підриває національну безпеку нашої держави та енергетичну безпеку Європи, а нова угода Угорщини з «Газпромом» завдає серйозного удару українсько-угорським відносинам. Українська сторона вживатиме рішучих заходів для захисту національних інтересів», – наголосив у коментарі речник українського зовнішньополітичного відомства Олег Ніколенко.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Київ через угоду Угорщини з «Газпромом» перенесе засідання спільної комісії і звернеться до ЄврокомісіїМіністерство закордонних справ України, яка через угоду втрачає мільйони доларів транзитних платежів, раніше заявило, що домовленості з Москвою є «суто політичним, економічно необґрунтованим рішенням», ухваленим «на шкоду національним інтересам України та українсько-угорським відносинам». В українській заяві йдеться, що угода матиме «значний вплив на енергетичну безпеку України та Європи», і що Київ попросить Європейську комісію оцінити, чи відповідає ця угода європейському енергетичному законодавству.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Угорщина підписала новий довгостроковий контракт із «Газпромом»Угорщина підписала 27 вересня новий довгостроковий контракт про постачання газу із російським «Газпромом». Угоду підписали керівник «Газпрому» Олексій Міллер і керівники угорської енергетичної групи MVM у будівлі Міністерства закордонних справ у Будапешті.
Наприкінці серпня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що термін дії угоди з «Газпромом» складе 15 років. За словами Сійярто, «Газпром» постачатиме в Угорщину 4,5 мільярда кубометрів природного газу щорічно.
При цьому найкоротший шлях – через українську газотранспортну систему – сторони не використовуватимуть. Будуть використані два маршрути – 3,5 мільярда кубометрів йтимуть через Сербію і 1 мільярд кубометрів через Австрію.