Синя галочка для акаунту МЗС Росії в Криму: посол України звернувся до керівництва Twitter

Посольство заявило, що працює над деактивацією сторінки «представництва МЗС Росії в Криму» у твітері

Посол України в США Володимир Єльченко звернувся до керівництва Twitter через синю галочку для акаунту представництва Міністерства закордонних справ Росії в окупованому Криму.

«Посол України в США Володимир Єльченко надіслав відповідного офіційного листа-звернення до керівництва Twitter. Публічні сторінки російської окупаційної влади в Криму точно не можуть позначатись як офіційні та легітимні», – повідомило дипломатичне представництво у фейсбуці.

Посольство заявило, що разом з Міністерством закордонних справ України та консульством у Сан-Франциско працює над деактивацією сторінки «представництва МЗС Росії в Криму».

Окупація та анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.