Туреччина відкриває пункт пропуску на кордоні з Сирією, щоб забезпечити «безпечне та добровільне» повернення мільйонів сирійських мігрантів, яких вона приймає. Він був закритий з 2013 року через бойові дії, зазначив президент Реджеп Тайїп Ердоган.
«Ми відкриваємо прикордонний пункт «Яйладагі» для перетину кордону, щоб запобігти будь-яким перевантаженням і полегшити рух. Ми також будемо керувати процесом добровільного повернення мігрантів», – сказав Ердоган.
Раніше міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан також заявляв, що «Анкара працюватиме над безпечним і добровільним поверненням додому сирійських мігрантів».
Туреччина приймає близько 3 мільйонів сирійських мігрантів і біженців, що робить її країною, яка прихистила найбільше сирійських громадян, які втекли від громадянської війни.
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган раніше висловився про ситуацію в Сирії. Він заявив, що «його країна бажає, щоб сусідня Сирія набула миру та спокою після 13 років громадянської війни».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Хто такий лідер сирійських повстанців, який повалив Асада?Опозиційні сили, які взяли Дамаск, належать до іншого крила опозиції, багато угруповань із їхнього складу підтримуються Туреччиною, яка вороже налаштована щодо «Сирійських демократичних сил». Ізраїль також висловлює побоювання у зв’язку із ситуацією в Сирії, хоча й вітає падіння режиму Асада. Байден заявив, що Ізраїль попередив США, що ізраїльські військові займуть буферну зону на Голанських висотах.
Сполучені Штати після початку громадянської війни в Сирії у 2011 році вимагали усунення Башара Асада та формування нової влади в Сирії на основі широкого діалогу. США та їхні союзники звинувачували Асада в придушенні мирних протестів та порушеннях прав людини, а також застосуванні хімічної зброї. Однак США не стали надавати сирійській опозиції збройної підтримки у протистоянні з Асадом, обмежившись запровадженням санкцій проти Дамаска, кількома точковими ударами у відповідь на застосування хімічної зброї та операціями проти угруповання «Ісламська держава».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Втеча Асада є показником того, що Росія політично програла ще один бій – Хара