Перша громада УПЦ (МП) на Одещині перейшла до ПЦУ

«На Водохреща й сьогодні відслужив у сільському храмі як священик Православної церкви України», повідомив прес-секретар Одесько-Балтської єпархії отець Теодор Оробець

Громада святого Димитрія Солунського села Пужайкове Балтського району на Одещині оголосила про перехід із Української православної церкви (Московського патріархату) до Православної церкви України. Про це Радіо Свобода повідомив прес-секретар Одесько-Балтської єпархії отець Теодор Оробець.

За його словами, за таке рішення проголосували понад 300 людей.

«Громада виявила бажання, щоб у селі була створена українська православна церква. Склали відповідний протокол, поставили підписи, оформлений документ передали до Одеської обласної державної адміністрації. На Водохреща й сьогодні відслужив у сільському храмі як священик Православної церкви України», – розповів він.

Читайте також: Церква на вибір. Як працюватиме закон України про релігійні громади

Також отець Теодор Оробець зазначив, що на Одещині це перший випадок, коли громада розпочала й довела до кінця справу про перехід до ПЦУ.

Протоієрей Владислав Тарасов, що очолював громаду Пужайкового до переходу, утримався від коментарів. Радіо Свобода намагалося зв’язатися із протоієреєм через родичів, але священник не відповів.

Прихожани розповіли, що після переходу парафії до Православної церкви України священика перевели служити в інше село. Отримати коментар від Алексія, митрополита Балтського та Ананьївського Української православної церкви (Московського патріархату) Радіо Свобода також не вдалося.

За даними УПЦ (МП) на кінець грудня 2018 року, ця церква налічувала 12 092 парафій в Україні.

6 січня у Стамбулі, у резиденції Вселенського патріархату на Фанарі, Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив главі новоствореної Православної церкви України митрополитові Епіфанію томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ.

Your browser doesn’t support HTML5

Як підписували томос про автокефалію для України – відео

Верховна Рада України 17 січня ухвалила правки до чинного закону «Про свободу совісті та релігійні організації», які дають можливість релігійній громаді перейти з однієї церкви в іншу.

Після того, як Православна церква України отримала томос – документ про автокефалію – від Вселенського патріархату, православні громади країни повинні вибрати, залишатися в колишній церкві чи приєднатися до нової. Законопроект прописує, як це можна зробити.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

На службі Сталіна і Путіна. У Росії до війни проти України на церковному фронті долучились і деякі ліберали

Порошенко запропонував РПЦ, щоб вона показала свій томос про автокефалію

«Тричі неканонічна» УПЦ (МП). Томос для України кардинально змінив ситуацію

Філарет про Собор, конкурентів Епіфанія і шантаж КДБ

УПЦ (МП) у Криму благословляє окупантів на захист Росії і освячує їхню зброю

Представлення томосу про автокефалію ПЦУ у Софійському соборі, Київ, 7 січня 2018 року. Софія Київська – пам’ятка архітектури і живопису часів України-Русі (11-е століття), одна з найголовніших християнських святинь Східної Європи, історичний центр Київської митрополії