Президент США Дональд Трамп під час виступу на ювілейній, 75-й сесії Генеральної асамблеї ООН закликав притягнути до відповідальності Китай через те, що він не вжив достатніх заходів для локалізації епідемії нового коронавірусного захворювання.
Трамп виступив зі звинуваченнями на адресу Китаю в приховуванні інформації про спалах нової коронавірусної інфекції в кінці минулого року від міжнародної спільноти.
Він знову назвав коронавірус «китайським вірусом», що викликало критику з боку Китаю і Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Як і інші лідери держав, президент США виступав дистанційно – через пандемію.
Трамп заявив, що три вакцини перебувають на останній стадії випробувань, і пообіцяв «побороти вірус» і «закінчити пандемію».
Дональд Трамп, відомий скептичним ставленням до глобальних інститутів і договорів, раніше відмовився від участі в угоді з питань клімату, іранській ядерній програмі, оголосив про вихід США з Ради ООН із прав людини і Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Раніше генеральний секретар ООН, відкриваючи сесію, заявив про необхідність уникнути нової Холодної війни – цього разу між США і Китаєм.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: США: Байден назвав «близькими до злочинних» дії Трампа щодо COVID-19Антоніу Ґутерріш, виступаючи напередодні на урочистому засіданні в Нью-Йорку, закликав світову спільноту до відновлення багатостороннього співробітництва та дипломатії, підкресливши, що новий коронавірус «продемонстрував уразливість світу» і необхідність вирішувати проблеми спільними зусиллями.
Президент США Дональд Трамп раніше звинувачував ВООЗ в ігноруванні «достовірних повідомлень» про поширення нової коронавірусної інфекції в Китаї і звинуватив медичну організацію зі структури ООН у тому, що вона діяла занадто повільно і піддавалася на тиск із боку Пекіна.
Пандемія спричинила різке уповільнення темпів світової економіки та сплеск безробіття, загрожуючи політичному майбутньому Трампа, який прагне переобрання на другий термін на посаду в листопаді.
Трамп став об’єктом критики політичних опонентів через свої дії з приборкання епідемії.
США є світовим лідером за числом інфікованих коронавірусом і померлих від COVID-19.