Російський трубопровідний монополіст «Транснефть» і угорська енергетична група MOL заявили, що потік нафти по трубопроводу «Дружба» може відновитися 10 серпня після майже тижневої зупинки через ускладнення, пов’язані з санкціями.
Зупинка зачепила такі країни, як Угорщина, Словаччина та Чехія.
10 серпня MOL повідомила, що плата за транзит за користування українською ділянкою трубопроводу сплачена і постачання може відновитися протягом кількох днів.
Читайте також: Швейцарія приєдналася до санкцій ЄС проти Росії – заборонила імпорт золота та заморозила активи Сбербанку
Міністр економіки Словаччини Річард Сулік повідомив у Facebook, що потік нафти відновився, але не надав додаткових подробиць.
Проте до вечора 10 серпня нафта не надійшла до Чехії, повідомив оператор нафтопроводу країни Mero, і Угорщина також ще не отримала паливо.
Міністр промисловості Чехії Йозеф Сікела заявив у твітері, що збій постачання по трубопроводу «Дружба» жодним чином не обмежує продуктивність чеських нафтопереробних заводів.
За його словами, нафтопереробні заводи працюють у повному режимі, а державна компанія MERO CR має запаси нафти на кілька днів.
Він також сказав, що уряд працює з Польщею, щоб відновити постачання нафти через трубопровід на чеські нафтопереробні заводи, що перебувають у польській власності.
«Транснефть» напередодні заявила, що Україна нібито зупинила постачання російської нафти до трьох європейських країн з 4 серпня, оскільки транзитні платежі не можуть бути оброблені через санкції, пов’язані з вторгненням Росії в Україну.
«Транснефть» заявила, що здійснила оплату за серпневий транзит українському трубопровідному оператору «Укртранснафта» в липні, але оплата не пройшла. «Укртранснафта» наразі не коментувала це повідомлення.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Президент Литви: купувати енергоресурси в Росії – аморальноРосія вже скоротила газопостачання до багатьох країн-членів ЄС, посилаючись на проблеми з обслуговуванням турбін на газопроводі «Північний потік-1», а також на санкції проти деяких покупців, яких Москва офіційно визнала «недружніми».
Після того, як 24 лютого Кремль почав неспровоковане повномасштабне вторгнення в Україну, Захід запровадив безпрецедентні санкції проти Росії, відрізавши країну від міжнародних фінансових установ.
Європейський Союз шукає способи зменшити свою залежність від російських енергоресурсів і погодився заборонити понад дві третини імпорту російської нафти. Заборона ЄС на закупівлю російського вугілля набула чинності 10 серпня.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ердоган підтвердив, що Туреччина за частину російського газу платитиме в рублях