Українська дипломатія має «активно працювати» з командою новообраного президента США Дональда Трампа та розробити кілька сценаріїв завершення війни, зазначив посол України в Бразилії Андрій Мельник в інтерв’ю Радіо Свобода.
За його словами, «до інавгурації Трампа Україну очікують найскладніші тижні в її історії, адже новообраний президент США прагне швидко закінчити російську війну проти України».
Мельник зазначив, що «українська дипломатія повинна активно працювати з командою Трампа та розробити кілька сценаріїв завершення війни, щоб уникнути нав’язування мирних рішень ззовні».
«Повірте мені, моєму відчуттю: ці наступні вісім тижнів будуть найбільш відповідальними й складними в історії України після 1991 року. Тобто зараз треба вирішувати. Коли прийде день інавгурація, боюся, до того часу вже буде рішення ухвалене і тоді нам буде складніше», – підкреслив Андрій Мельник.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Про плани Трампа, ракети TAURUS і російський «Орешник». Інтерв'ю із послом, який «прямим текстом посилав» німецьких чиновниківВін наголосив на необхідності зосередити всі зусилля на цих восьми критичних тижнях до інавгурації президента Трампа.
«Всі можливі канали, які є – дипломатичні, політичні, сімейні, суспільні, релігійні, які завгодно – потрібно для того, щоб наша дипломатія працювала не лише у Вашингтоні, але насамперед в Мар-а-Лаго, на Флориді – там, де більшу частину часу проводить новообраний президент – для того, щоб справді порушити те, що ми очікуємо, пропрацювати там кілька сценаріїв, як це може бути. Найгіршим буде, якщо якісь рішення будуть Україні нав'язані через нашу голову», – додав посол.
На президентських виборах у США перемогу здобув Дональд Трамп, зміна адміністрації і передача влади має відбутися 20 січня.
Трамп неодноразово стверджував, що після обрання президентом зможе «впродовж 24 годин» зупинити війну в Україні. І в Москві, і в Києві ці слова коментували зі скепсисом. Газета The Washington Post раніше писала про деталі ймовірного мирного плану Трампа: стверджується, що він хоче натиснути і на Москву, і на Київ із метою змусити їх укласти мир ціною відмови України від частини територій, а Росії – від інших її вимог. Офіційно Трамп не підтверджував, що план саме такий.
Зеленський повідомив, що ввечері 6 листопада мав «чудову розмову» з Трампом. Також 7 листопада український президент заявляв, що йому не відомі деталі плану Дональда Трампа щодо швидкого припинення війни між Україною і Росією. Він не обговорював це з новообраним президентом США.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Посол Мельник розповів, як російський «Орєшнік» може посилити позиції України