Наступні вісім тижнів будуть «найскладнішими» в історії України після 1991 року – посол Мельник

Українська дипломатія має «активно працювати» з командою новообраного президента США Дональда Трампа, каже посол Андрій Мельник

Українська дипломатія має «активно працювати» з командою новообраного президента США Дональда Трампа та розробити кілька сценаріїв завершення війни, зазначив посол України в Бразилії Андрій Мельник в інтерв’ю Радіо Свобода.

За його словами, «до інавгурації Трампа Україну очікують найскладніші тижні в її історії, адже новообраний президент США прагне швидко закінчити російську війну проти України».

Мельник зазначив, що «українська дипломатія повинна активно працювати з командою Трампа та розробити кілька сценаріїв завершення війни, щоб уникнути нав’язування мирних рішень ззовні».

«Повірте мені, моєму відчуттю: ці наступні вісім тижнів будуть найбільш відповідальними й складними в історії України після 1991 року. Тобто зараз треба вирішувати. Коли прийде день інавгурація, боюся, до того часу вже буде рішення ухвалене і тоді нам буде складніше», – підкреслив Андрій Мельник.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Про плани Трампа, ракети TAURUS і російський «Орешник». Інтерв'ю із послом, який «прямим текстом посилав» німецьких чиновників

Він наголосив на необхідності зосередити всі зусилля на цих восьми критичних тижнях до інавгурації президента Трампа.

«Всі можливі канали, які є – дипломатичні, політичні, сімейні, суспільні, релігійні, які завгодно – потрібно для того, щоб наша дипломатія працювала не лише у Вашингтоні, але насамперед в Мар-а-Лаго, на Флориді – там, де більшу частину часу проводить новообраний президент – для того, щоб справді порушити те, що ми очікуємо, пропрацювати там кілька сценаріїв, як це може бути. Найгіршим буде, якщо якісь рішення будуть Україні нав'язані через нашу голову», – додав посол.

На президентських виборах у США перемогу здобув Дональд Трамп, зміна адміністрації і передача влади має відбутися 20 січня.

Трамп неодноразово стверджував, що після обрання президентом зможе «впродовж 24 годин» зупинити війну в Україні. І в Москві, і в Києві ці слова коментували зі скепсисом. Газета The Washington Post раніше писала про деталі ймовірного мирного плану Трампа: стверджується, що він хоче натиснути і на Москву, і на Київ із метою змусити їх укласти мир ціною відмови України від частини територій, а Росії – від інших її вимог. Офіційно Трамп не підтверджував, що план саме такий.

Зеленський повідомив, що ввечері 6 листопада мав «чудову розмову» з Трампом. Також 7 листопада український президент заявляв, що йому не відомі деталі плану Дональда Трампа щодо швидкого припинення війни між Україною і Росією. Він не обговорював це з новообраним президентом США.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Посол Мельник розповів, як російський «Орєшнік» може посилити позиції України