Новообраний президент США Дональд Трамп оголосив нових членів своєї майбутньої адміністрації і, як очікується, обрав сенатора від Флориди Марко Рубіо на посаду держсекретаря.
78-річний республіканець оголосив імміграційного чиновника Тома Хомана «прикордонним царем» країни, доручивши йому виконати свою ключову внутрішню обіцянку щодо масової депортації нелегальних мігрантів.
Щодо зовнішньої політики, то New York Times пише, що він має намір залучити Рубіо, якого він розглядає як потенційного кандидата на посаду держсекретаря, в той час як його колега конгресмен від Флориди Майкл Уолтц готується до призначення на посаду радника з питань національної безпеки. Обидва чоловіки мають помітно яструбині погляди на Китай, який вони розглядають як загрозу і виклик економічній і військовій могутності США.
53-річний Марко Рубіо – син кубинських іммігрантів, один із прихильників активної зовнішньої політики Сполучених Штатів. Він відомий різкою критикою авторитарних режимів – китайського, іранського, кубинського. Під час першого президентського терміну Дональда Трампа Рубіо був одним із ініціаторів законопроєкту, який ускладнює процедуру відмови США від членства в НАТО. Це була відповідь на скептичне ставлення президента Трампа до НАТО. Однак згодом Рубіо висловлював подібні з Дональдом Трампом погляди з міжнародних питань.
У квітні цього року він був одним із 15 сенаторів-республіканців, які проголосували проти виділення Україні та Ізраїлю 95-мільярдного пакету допомоги. У своїх останніх інтерв’ю він говорив про те, що Україні необхідно зосередитися на досягненні домовленості з Росією, навіть якщо це не призведе до повернення всієї окупованої Росією української території. Конфлікт, за його словами, «необхідно завершити».
«Я не прихильник Росії, але, на жаль, реальність полягає в тому, що війна в Україні закінчиться в результаті мирної угоди», – сказав Рубіо у недавньому інтерв’ю телекомпанії NBC.
На президентських виборах у США перемогу здобув Дональд Трамп, зміна адміністрації і передача влади має відбутися 20 січня.