Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович розповіла Радіо Свобода, чи є випадки торгівлі людьми серед українських біженців.
«У нас за минулий рік зареєстровано, якщо я не помиляюся, сім випадків торгівлі людьми з Франції. Але як це відбувається. Це коли вже людина повернулася в Україну, пройшла відповідну процедуру підтвердження того, що вона потрапила в ситуацію торгівлі людьми. І їй надали відповідний статус. Ми розуміємо, що багато ще людей не поверталося. Вони є в межах тих країн, в яких вони перебувають. Тому сто відсотків говорити про повну картину того, де є, як запобігається торгівля людьми чи які є випадки – ми не можемо, це теж частина тієї інформації, про яку ми просимо наших міжнародних колег», – розповіла вона Радіо Свобода.
Загалом, за її словами, ЄС досить ефективно попереджує торгівлю людьми у сфері забезпечення прав українців.
«Я розмовляла з великою кількістю представників соціальних міністерств з тим, чи є можливість українцям, які телефонують на «гарячу лінію» поліції, отримати консультацію українською. Практично у всіх країнах є. Вони тримають перекладача, щоби мати можливість почути поклик про небезпеку, якщо мова йде про торгівлю людьми. Є смс-інформування – у тому числі від Мінреінтеграції – з певними застереженнями щодо торгівлі людьми», – додала Жолнович.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Про масштабні реформи, виплати, підтримку, проблеми і «примусову евакуацію». Ексклюзив з очільницею МінсоцполітикиВ лютому 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, атакувавши з півночі, сходу та півдня.
Як повідомляли в ООН, з початку повномасштабного вторгнення з України виїхали понад 8 мільйонів людей. За останніми даними, біженців в Європі, які зареєструвалися для надання тимчасового захисту, зараз близько п’яти мільйонів – 4,8 мільйона, але є частка тих, які не реєструвалися.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ООН просить виділити 5,6 мільярда доларів на допомогу Україні у 2023 році