30 червня в центрі Запоріжжя відбулася акція за встановлення термінів військової служби у Збройних силах України, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.
За словами організаторів, 13-ту акцію приурочили до Дня Конституції, який відзначають 28 червня.
«Мій чоловік служить з березня 22 року, майже з початку повномасштабного вторгнення... Ніхто не розуміє скільки ще одним й тими самим хлопцям воювати. Вони втомлені – втома вбиває. Ми вимагаємо, щоб влада встановила чіткі терміни служби для наших хлопців, які захищають з першого дня нашу країну, свою родину, сім’ї, свій дім. Вже майже два місяці як підписана петиція, хоча б 36 місяців служби. Її досі не розглянули, не надали відповіді. Набрала 25 тисяч голосів, і дуже сподіваємось, що найближчим часом президент розгляне цю петицію», – каже учасниця акції на ім’я Анна.
Учасниці акції тримали тематичні плакати та скандували «Термін служби – це необхідність», «Військовим потрібна заміна», «Скільки ще?», «Вимагаємо чіткі терміни служби» та інші.
«Ми вийшли продемонструвати те, що військові зараз є категорією, яка позбавлена базових прав. У нас так і не має термінів служби. І військові не мають права не розпоряджатися своїм життям, ні права на освіту, зміну місця роботи. Тобто право на терміни служби має бути за замовчуванням. Що робити з цим правом – це вже вибір само людини, чи продовжити службу у лавах ЗСУ, чи повернутися до своєї цивільної професії. Наші чоловіки вже майже 2.5 роки знаходяться на війні без права обирати, що робити далі зі своїм життям і жодної перспективи, що буде далі», – каже інша учасниця акції на ім’я Анастасія.
Верховна Рада 11 квітня ухвалила закон про вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Це рішення підтримали 283 народні депутати – переважно із владної партії «Слуга народу» та союзних їй фракцій і груп. Із остаточного варіанту документа зникло положення про умови демобілізації військових. 16 квітня закон підписав президент України Володимир Зеленський.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Закон про мобілізацію ухвалений. Ось що він передбачає