У Тбілісі сьомий день тривають протести, силовики проводять рейди біля метро і затримання опозиціонерів

Протести у Тбілісі, ілюстративне фото

У столиці Грузії Тбілісі на проспекті Руставелі сьомий день поспіль збираються учасники антиурядової акції, які виступають проти владної партії «Грузинська мрія». Протест спровокований рішенням влади зупинити євроінтеграцію до кінця 2028 року.

Наразі акція біля парламенту відбувається без інцидентів, але спецпризначенці в повній готовності вже вишикувалися на площі Свободи.

У готелі Courtyard Marriott, де відбувалися консультації лідерів опозиції, сталася бійка. Затримано спортсмена, активіста «Коаліції за зміни» Зураба Датунашвілі та опозиціонера Алека Елісашвілі. Лідери опозиції заявляють, що боротьба має продовжитися, навіть якщо затримають кожного з них. Один із лідерів «Єдності – Національного руху» Ґіорґі Вашадзе закликав до загальної непокори.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Грузії відбуваються обшуки в офісах опозиційних партій, затримали одного з лідерів опозиції

Раніше 4 грудня обшуки відбулися в офісах грузинських опозиційних партій та молодіжних рухів. За інформацією МВС, затримано сім людей у кримінальній справі про організацію групового насильства та публічні заклики до насильства. Силовики стверджують, що під час обшуків виявили не лише піротехніку, а й «коктейлі Молотова».

Також 4 грудня в адміністративному провадженні були затримані лідер «Коаліції за зміни» Ніка Гварамія та активіст Гела Хасая. Гварамію перевезли до ізолятора тимчасового тримання в місті Марнеулі (за 30 кілометрів від Тбілісі).

Поліція проводить рейди біля станцій метро «Руставелі» та «Площа Свободи» в центрі Тбілісі, є затримані.

Прем’єр Грузії Іраклі Кобахідзе заявляє, що організації громадянського суспільства закуповують піротехніку та інше обладнання для своїх акцій. За його словами, опозиціонери і «навіть керівники багатих неурядових організацій, які навіть переховуються у своїх кабінетах, не зможуть уникнути встановленої законом відповідальності».

Вибори до парламенту Грузії відбулися 26 жовтня. Офіційно на них перемогла владна «Грузинська мрія», яка здобула майже 54% голосів. Прохідний бар’єр 5% подолали ще чотири опозиційні партії. Усі вони відмовилися визнавати результати виборів та входити до парламенту. Легітимність парламенту не визнає і президентка Грузії Саломе Зурабішвілі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський повідомив про підготовку «санкційних рішень» через ситуацію в Грузії