«Ви не граєте в російську рулетку»: Шольц про надання Україні ракет Taurus

Шольц наголосив, що коли йдеться про питання війни і миру, потрібна холодна голова

Канцлер Німеччини Олаф Шольц знову виступив проти надання Україні далекобійних ракет Taurus.

На партійній конференції в Берліні 30 листопада він звинуватив кандидата на посаду канцлера від ХДС/ХСС Фрідріха Мерца в тому, що він зайняв ризиковану позицію щодо політики в Україні, підтримуючи надання Україні цих ракет, пише німецьке видання Tagesschau.

«Я можу лише сказати: будьте обережні! Ви не граєте в російську рулетку з безпекою Німеччини», – заявив канцлер.

Шольц наголосив, що коли йдеться про питання війни і миру, потрібна холодна голова.

Він підкреслив, що також є прихильником справжніх переговорів про можливий мир, але не без участі України.

Читайте також: Шольц пояснив, чому говорив із Путіним, і визнав, що погляди Кремля на Україну не змінилися

Канцлер Німеччини Олаф Шольц 19 листопада підтвердив своє рішення не надсилати німецькі крилаті ракети великої дальності Taurus в Україну, зазначивши, що Німеччина є найбільшим прихильником Києва в Європі і залишатиметься ним, але важливо «робити все, що ми робимо, з розсудливістю».

«На мій погляд, постачання крилатих ракет було б помилкою з багатьох причин», – додав він, згадавши небезпеку того, що це наблизить Німеччину до прямого конфлікту з Росією.

Український президент Володимир Зеленський, виступаючи в Києві, критично висловився на адресу Берліна за те, що він не надав Україні крилаті ракети великої дальності Taurus, щоб завдати глибших ударів по Росії.

У Німеччині відмова Шольца надати Києву ракети Taurus викликає суперечки навіть у його власній трипартійній коаліції із «Зеленими» та ліберальними «Вільними демократами» (FDP).

Taurus – німецькі керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів. Вони є аналогом британських Storm Shadow, які вже успішно використовуються українськими військовими. Вони призначені для високоточних ударів та ураження високозахищених та заглиблених цілей, без заходу літака-носія в зону ППО противника.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Колишній посол України в Німеччині розповів, коли і за яких умов Україна отримає «Тауруси»