Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто під час зустрічі з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим заявив, що прибув до Москви з «місією миру».
«Я сьогодні знову приїхав, зокрема з місією миру. Ми бачимо, що за минулу тисячу днів на українському напрямі нічого хорошого не спостерігається, бачимо лише загрозу ескалації», – сказав Сійярто.
За його словами, в Угорщині переконані, що вирішення конфлікту «може бути лише за столом переговорів, а для того, щоб переговори відбулися, мають бути відкриті дипломатичні канали».
Угорський міністр також висловив сподівання, що сьогоднішня зустріч у Москві «сприятиме досягненню миру».
При цьому Лавров заявив, що Москву турбує те, що Захід нібито починає говорити про «припинення вогню як засіб дати перепочинок Україні та дати самим собі можливість цю Україну знову закачати сучасною далекобійною зброєю».
«Це, звичайно, не шлях до миру», – каже російський міністр.
Петер Сійярто регулярно відвідує Москву, Санкт-Петербург і Мінськ.
Востаннє, коли він був у Росії, у жовтні Сійярто виступив на петербурзькому форумі, організованому російським державним енергетичним гігантом «Газпромом», щоб оголосити, що «безпечні та доступні постачання газу в Угорщину неможливі» без співпраці з Росією, «подобається нам це чи ні».
Минулого тижня угорська служба Радіо Свобода повідомила, що угорський прем’єр Віктор Орбан вже у грудні може вирушити в нову «мирну місію» щодо України. До цього, як відомо, вже відбулася велика кількість його телефонних розмов із обраним президентом США Дональдом Трампом.
Читайте також – Зеленський: представники ЄС і НАТО мають брати участь у можливих переговорах із РФ
У листопаді агентство Reuters із посиланням на джерела, серед яких, як стверджується, п'ять чинних і колишніх російських високопосадовців, повідомляло, що Путін готовий обговорювати з Трампом після його вступу на посаду президента можливість припинення вогню в Україні і, зокрема, готовий погодитися на заморожування війни на поточній лінії фронту, але не має наміру відмовлятися від більшої частини окупованих Росією українських територій, а також наполягає на тому, що Україна не має вступити до НАТО.
У Кремлі, коментуючи цю публікацію, заявили, що Путін відкритий до переговорів, але не погоджується на заморожування лінії фронту.
Київ неодноразово заявляв, що не може погодитися з будь-якими територіальними поступками чи заморожуванням конфлікту. Таке заморожування, за словами української влади, лише допоможе Росії краще підготуватися до нового нападу.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Москва вимагає повної капітуляції України – ISW