У Міноборони пояснили, як довго чекати виплат після повернення із СЗЧ

Військовослужбовці, які добровільно повернулись до військової частини із СЗЧ, отримуватимуть ті самі виплати та забезпечення

Військовослужбовці, які добровільно повернулись до військової частини із СЗЧ, отримуватимуть ті самі виплати та забезпечення, але для цього потрібен відповідний наказ командира, повідомив начальник відділу комунікацій Головного управління Військової служби правопорядку Сергій Кузьменко

Начальник відділу комунікацій пояснив, що відновлення всіх виплат та забезпечення тим, хто повернувся із СЗЧ, відновлюється після офіційного наказу про зарахування до резервного батальйону.

«Коли командир видає наказ по стройовій частині, що військовослужбовець зарахований до резервного батальйону, з цього моменту йому поновлюється виплата грошового забезпечення, здійснюється забезпечення речове, харчове, а також поновлюються всі пільги відповідно до чинного законодавства», – сказав він.

Кузьменко підкреслив, що «у період від моменту залишення військовим своєї частини до видання наказу про зарахування до резервного батальйону виплати грошового забезпечення та забезпечення речовим майном не здійснюються».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Міноборони: у 2025 році зросте грошове забезпечення курсантів

У серпні парламент України схвалив закон, яким пропонується не карати за перше самовільне залишення військової частини (СЗЧ) чи дезертирство, якщо військовий сам повернувся і командир дозволить продовжити службу.

А 29 листопада набув чинності закон про добровільне повернення на службу тих, хто вперше самовільно залишив військову частину або дезертував. Він передбачає, що під час дії воєнного стану військовослужбовцям, які вперше самовільно залишили військові частини, але згодом добровільно прибули до місця проходження служби, дія контракту продовжується. Поновлюються також грошові виплати.

У Державному бюро розслідувань заявили, що військовослужбовців, які добровільно повернуться на службу до 1 січня 2025 року, поновлять з усіма соціальними гарантіями.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи прийдуть польські військові на допомогу Україні? Інтерв'ю із міністром оборони Польщі