Російським військовим, які залишаються у Сирії, бракує питної води та продовольства, повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
Зазначається, що «Росія продовжує виводити свій контингент із віддалених районів Сирії. При цьому на деяких маршрутах росіян супроводжують опозиційні до режиму Асада збройні угруповання».
«Серед російських солдатів циркулюють розмови, ніби Москва домовилась про збереження присутності на сирійських базах у Тартусі та Хмеймімі – йдеться про кількість до трьох тисяч військовослужбовців. На вказаних базах, а також на російських кораблях в регіоні зафіксовані проблеми з питною водою та продовольством», – зазначає пресслужба розвідки.
У ГУР також додали, що «залишки російського угруповання очікують на залучені до евакуації військово-транспортні літаки, якими мають доставити харчі. Так, 14 грудня були заплановані рейси двох Ан-124-100 та двох Іл-76МД із Чкаловська до Хмейміма».
Редакція Радіо Свобода наразі не має можливості перевірити ці дані з відкритих джерел. Російська влада дану інформацію не коментувала.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Що означає падіння режиму Асада для Пекіну?Кореспондент британської газети The Times у Сирії Самер Аль-Атруш 13 грудня опублікував відео російської техніки, яка прибуває на авіабазу Хмеймім. Він також поговорив з озброєними людьми, які охороняють головний в’їзд на базу і належать до угруповання «Хаят Тахрір аш-Шам», яке відіграло вирішальну роль у поваленні режиму Асада. Охоронці бази сказали журналісту, що, за їхньою інформацією, Росія виводить свої війська з країни.
Раніше дані з відкритих джерел дозволили встановити, що Росія надіслала до Сирії кілька десантних кораблів та цивільних суден. «З комерційними суднами та російськими десантними кораблями на підході, зі збільшенням повітряного трафіку на базі в Хмеймімі виведення російських військ набирає обертів. Чи буде воно повним або частковим, поки неясно», – пише в мережі Х старший науковий співробітник програми Росії та Євразії Фонду Карнегі за міжнародний мир Дара Массікот.
Згідно з супутниковими знімками за 13 грудня, на авіабазі Хмеймім перебуває рекордна за останні дні кількість літаків, у тому числі два Ан-124 «Руслан», один із яких стояв на злітно-посадковій смузі. На відео також потрапило приземлення одного із літаків Іл-76.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як Росія розкручує свою катастрофу в Сирії і чомуСупутниковий знімок бази ВМФ Росії в Тартусі за 13 грудня показує, що російські фрегати, які базувалися там, поки так і не повернулися до причалу.
Раніше повідомлялося, що Росія веде переговори з повстанцями про збереження баз у Сирії. Bloomberg із посиланням на джерела в Москві, Європі та на Близькому Сході писав, що сторони близькі до угоди.
З 2011 року в Сирії тривала громадянська війна. Російські військові брали участь у цій війні з 2015 року на боці президента Башара Асада, завдаючи бомбових ударів по позиціях його супротивників, а також беручи участь у наземних операціях, до яких залучали найманців угруповання ПВК «Вагнер». Офіційною метою зазначалася боротьба з терористичними угрупованнями.
У Сирії росіяни мають морську базу в Тартусі та авіабазу в Латакії. Їхня подальша доля поки що неочевидна.
8 грудня, в день, коли противники Асада зайняли Дамаск, російська влада заявила, що повалений президент і його родина перебувають у Росії, де отримали притулок.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Крах режиму Асада: загроза російським позиціям у Сирії та регіоні