Російські військові та дипломати залишають столицю Сирії Дамаск через збройні заворушення між повстанцями та урядовими силами Башара Асада, повідомили 2 грудня в Головному управлінні розвідки Міноборони України.
У ГУР зазначили, що опозиційні до підтримуваного РФ режиму Башара Асада сили активно просуваються на південь країни, відбулись перші міські бої у містах Хама, Хомс та Сувейда.
«Військовий контингент держави-агресора росії втік із Хами та евакуювався до бази «Хмеймім». Керівник розташованого у Хмеймімі координаційного штабу росіян генерал-полковник Олександр Журавльов констатував, що ситуація вийшла з-під контролю режиму Асада», – йдеться у повідомленні.
За даними української розвідки, війська РФ також залишили військову базу в місті Хан-Шейхун, кинувши там значний арсенал озброєнь та техніки.
«На тлі панічної втечі російських військ в арабомовних пабліках набула активного поширення новина про відставку командувача контингенту рф генерала Кісєля. До москви «на килим» також відкликали полковника Вадима Байкулова, який командував підрозділом російських спецпризначенців ― він має пояснити вождям, чому підлеглий йому особовий склад зазнав втрат вбитими, а військова техніка в Алеппо була захоплена», – кажуть у ГУР.
У Росії наразі дану інформацію не коментували. Редакція Радіо Свобода не має можливості перевірити ці дані з незалежних джерел.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення у Сирії. У Росії проблеми? До чого тут ГУРРаніше в ISW висловили сумнів, що РФ зможе надати обіцяну військову допомогу армії Сирії. Аналітики нагадали, що у 2022 році Росія вивезла з Сирії зенітно-ракетні комплекси С-300 для використання їх в Україні. Того ж року Кремль вивів російських солдатів та бойовиків ПВК «Вагнера» із Сирії.
30 листопада російські військові літаки приєдналися до сирійських ВПС для бомбардування позицій повстанців у північно-західному місті Алеппо у Сирії, повідомляє агенція Reuters із посиланням на два сирійських військових джерела.
Наступ повстанців розпочався 27 листопада. 30 листопада сирійські військові підтвердили, що повстанці увійшли в Алеппо.
У 2019 році Росія, Туреччина та Іран підписали угоду про заморожування конфлікту у Сирії на поточних позиціях. У конфлікті брали участь уряд президента Башара аль-Асада, підтримуваний Росією та Іраном проти сирійсько-курдських повстанців, яких підтримували США, а Туреччина надавала допомогу окремим повстанським групам. Американські військові все ще мають певну кількість військ в утримуваних курдами районах Сирії.
Бойові дії відбуваються на тлі побоювань ширшої війни на Близькому Сході.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ГУР: Кремль відправив у відставку командувача свого угруповання в Сирії