Росія не змогла утримати режим Башара Асада від краху, оскільки зайнята війною проти України. Зараз метою Володимира Путіна стане збереження військових баз у Сирії, йдеться у повідомленні Міністерства оборони Великої Британії в X (Twitter).
Як зазначається у зведенні, «російські офіційні особи майже напевно вважають, що крах режиму Асада, їхнього колишнього сирійського союзника, завдає шкоди як їхнім регіональним стратегічним інтересам, так і іміджу гаранта безпеки».
«Російське керівництво майже напевно вважає український конфлікт своєю головною турботою. Пріоритетна увага Росії до українського конфлікту, ймовірно, знизила здатність і спроможність Росії утримувати режим Асада при владі», – йдеться в повідомленні.
За даними британської розвідки, «основна мета Росії в Сирії – зберегти контроль над своїми військовими базами – найбільшою заморською військово-морською базою в Тартусі та авіабазою в Хмеймімі – щоб забезпечити стратегічний доступ Росії до Близького Сходу й Середземного моря, підтримуючи її цілі в Африці та даючи змогу демонструвати військову міць. Крах режиму Асада майже напевно збільшив ризик для безпеки цих активів».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Туреччина відкриє КПП на кордоні з Сирією, який був закритий з 2013 року – Ердоган«У короткостроковій перспективі Росія, найімовірніше, спробує відновити свою репутацію надійного партнера і вступити в дипломатичні стосунки з усіма відповідними зацікавленими сторонами, щоб забезпечити гарантії безпеки для своїх військових баз», – зазначають у Міноборони Британії.
Сирійські повстанці рано-вранці 8 грудня заявили, що взяли під свій контроль столицю Дамаск після блискавичного наступу, який відбувся в останні дні і швидко просунувся по всій країні.
Дамаск «тепер вільний від Асада», заявили повстанці у своїй заяві в соціальних мережах.
Місце перебування президента Башара Асада було невідоме, хоча Сирійська обсерваторія з прав людини, що базується у Великобританії, повідомила, що Асад вилетів з Дамаска рано-вранці 8 грудня.
Росія, його союзник, пізніше заявила, що Башар Асад вирішив залишити президентську посаду і залишив країну, давши «вказівку здійснити передачу влади мирним шляхом». За твердженням Москви, це сталося нібито в результаті переговорів Асада та учасників конфлікту, Росія у цих перемовинах не брала участі.
Згодом стало відомо, що Башар Асад із членами своєї родини прибув до Москви, Росія надала їм притулок.
Башар Асад покладався на Іран і Росію, щоб залишатися при владі з моменту початку конфлікту в 2011 році.
Москва розраховує на збереження своїх баз у Сирії для подальшої боротьби з міжнародним тероризмом у цій країні – про це заявив 12 грудня заступник міністра закордонних справ Росії Михайло Богданов у розмові з журналістами.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Що означає падіння режиму Асада для Пекіну?