Україна сподівається на продовження підтримки для України з боку Сполучених Штатів, коли почне роботу адміністрація новообраного президента США Дональда Трампа. Про це, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, сказав Міністр закордонних справ Андрій Сибіга у штаб-квартирі НАТО.
«Вони (Росія – ред.) прагнуть капітуляції України й демонтажу нашої державності. Відповідно, ми разом з нашими союзниками повинні зробити все, щоби примусити Росію до справедливого, всеосяжного, сталого миру. І тут ми говоримо про концепт «мир через силу». Сьогодні в США перебуває керівник Офісу Андрій Єрмак, який матиме відповідні важливі зустрічі, й цей контакт на рівні керівника офісу надзвичайно важливий для встановлення, зокрема, відносин із представниками нової адміністрації. Я теж був нещодавно у Вашингтоні, в мене були важливі зустрічі з представниками обох палат, обох партій, з республіканцями, де ми розмовляли про подальшу підтримку України», – розповів міністр.
19 листопада президент України Володимир Зеленський висловив впевненість у «налагодженні процесів» між командою новообраного президента США Дональда Трампа та Києвом. Він підтвердив майбутнє відрядження до США голови Офісу президента Андрія Єрмака.
На президентських виборах у США перемогу здобув Дональд Трамп, зміна адміністрації і передача влади має відбутися 20 січня.
У листопаді агентство Reuters із посиланням на джерела, серед яких, як стверджується, пʼять чинних і колишніх російських високопосадовців, повідомляло, що Путін готовий обговорювати з Трампом після його вступу на посаду президента можливість припинення вогню в Україні і, зокрема, готовий погодитися на заморожування війни на поточній лінії фронту, але не має наміру відмовлятися від більшої частини окупованих Росією українських територій, а також наполягає на тому, що Україна не має вступити до НАТО.
У Кремлі, коментуючи цю публікацію, заявили, що Путін відкритий до переговорів, але не погоджується на заморожування лінії фронту.
Київ неодноразово заявляв, що не може погодитися з будь-якими територіальними поступками чи заморожуванням конфлікту. Таке заморожування, за словами української влади, лише допоможе Росії краще підготуватися до нового нападу.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Повна капітуляція України»: ISW проаналізував заяви в Росії щодо мирних переговорів