Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга 25-26 листопада перебуватиме в Італії для участі в міністерському засіданні «Групи семи», повідомила пресслужба МЗС.
«25 листопада голова МЗС проведе низку двосторонніх переговорів з італійським колегою Антоніо Таяні, головою дипломатії ЄС Жозепом Боррелем, міністрами закордонних справ країн «Глобального півдня», – йдеться у повідомленні.
26 листопада запланована участь Сибіги в спеціальній сесії міністерської зустрічі «Групи семи», присвяченій Україні, а також низка двосторонніх переговорів із держсекретарем США Ентоні Блінкеном, міністром Європи і закордонних справ Франції Жаном-Ноелем Барро, міністеркою закордонних справ Канади Мелані Жолі, міністеркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок, додали у міністерстві.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Якщо переговори, то тільки на основі Будапештського меморандуму. США і Велика Британія – головні гравці«Ключовою темою переговорів стане зміцнення підтримки України на тлі нещодавніх агресивних кроків РФ, зокрема залучення до агресії військ КНДР, обстрілу України балістичною ракетою середньої дальності, повітряного терору проти цивільних людей, критичної інфраструктури й енергосистеми», – йдеться в повідомленні.
У МЗС зазначили, що йтиметься про «важливі кроки союзників» задля збільшення військової підтримки України, посилення санкційного тиску на Росію, втілення «плану перемоги», озвученого президентом Володимиром Зеленським, і «просування на шляху до всеосяжного, справедливого і стійкого миру на основі формули миру й Статуту ООН».
Напередодні міністр закордонних справ України заявив, що партнери України «мають відповідати на російський шантаж передачею країні систем ППО, здатних збивати балістичні ракети середньої дальності типу «Орєшнік», використання якої він назвав «типовим шантажем».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Не можна давати Путіну жодного тижня, щоб адаптуватись і знайти протидію – ЗеленськийТакож 26 листопада в Брюсселі відбудеться надзвичайне засідання Ради Україна-НАТО на рівні послів щодо використання Росією для обстрілу Дніпра експериментальної балістичної ракети середньої дальності.
Інформація про це засідання з’явилася після того, як ввечері 21 листопада російський президент Володимир Путін заявив про «успішне випробування у бойових умовах» новітньої ракети середньої дальності «Орєшнік». За його словами, сили РФ завдали удару по Дніпру цією балістичною ракетою в без’ядерному гіперзвуковому оснащенні.
Путін заявив, що це була «відповідь на агресивні дії країн НАТО щодо Росії» – дозвіл Україні бити західними ракетами по території РФ і самі такі удари у Брянській і Курській областях. Він також не виключив нових таких ударів.
Читайте також: «Чітка ознака ескалації»: в ЄС прокоментували можливе використання РФ нової ракети