Видання The Moscow Times із посиланням на джерела, близькі до Міноборони Росії, повідомило 28 червня, що генерал Сергій Суровікін, командувач Повітряно-космічними військами Росії і заступник командувача російськими військами в Україні, – заарештований.
На запитання журналістів про те, де зараз перебуває генерал, джерело відповіло: «Цю інформацію у нас навіть внутрішніми каналами не коментують».
Офіційного підтвердження цієї інформації немає.
Раніше про арешт Суровікіна повідомляли деякі провоєнні російські телеграм-канали. Зокрема, блогер Володимир Романов писав, що генерала заарештували 25 червня, тобто наступного дня після завершення заколоту ПВК «Вагнер». Інші провоєнні канали, однак, стверджують, що генерал не заарештований, а лише пише пояснювальні записки у зв’язку з заколотом. Міноборони Росії про долю генерала не повідомляло.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: WSJ: Пригожин планував захопити Шойгу і Герасимова, але про це дізналася ФСБСам Суровікін востаннє з’являвся на публіці увечері 23 червня. Тоді він записав відеозвернення, в якому закликав бійців ПВК «Вагнер» зупинитися. Де він зараз – невідомо.
Колишній головний редактор «Эха Москвы» Олексій Венедиктов стверджує, що, за його інформацією, Суровікін три дні не виходить на зв’язок із власною родиною. За словами Венедиктова, неможливо зв’язатися і з його охороною.
Так Венедиктов, що має багато джерел у російських владних колах, прокоментував повідомлення про можливий арешт генерала у зв’язку з роллю, яку він нібито зіграв у заколоті ПВК «Вагнер».
Видання The New York Times і Wall Street Journal 28 червня писали, посилаючись на джерела у розвідці США, що Суровікін міг знати про плани Євгена Пригожина виступити проти армійського керівництва. Про те, чи підтримував він сам заколот, джерела у розвідці не мають певної думки.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Кремлі відреагували на публікації про те, що Суровікін знав про плани Пригожина щодо заколотуСуровікін – один із найбільш відомих російських генералів, восени він був призначений командувачем усього угруповання російських військ в Україні. З його іменем пов’язана кампанія з бомбардування українських енергетичних об’єктів, будівництво лінії укріплень на окупованих територіях і відступ військ РФ від Херсона й правобережжя Дніпра, який він назвав «непростим рішенням».
Згодом він став заступником командувача військового угруповання РФ в Україні.
Суровікіна активно хвалила більшість провоєнних блогерів. Голова ПВК «Вагнер» Євген Пригожин також відгукувався про нього схвально, протиставляючи іншим армійським начальникам.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ISW оцінив можливі наслідки протистояння в Росії для перебігу війни в Україні