У Міністерстві охорони здоров’я прогнозують вихід Сумщини з «червоної» зони епідемічної небезпеки найближчим часом. Ця область – єдина в Україні, що на даний час входить до «червоної» зони.
«За індикаторами, які ми отримали сьогодні зранку, Сумська область може бути виведена з «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Тому МОЗ сьогодні готує подання до секретаріату Кабінету міністрів і комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій для того, щоб розглянути питання виведення і Сумської області з «червоної» зони», – заявив 7 травня державний санітарний лікар, заступник голови МОЗ Віктор Ляшко.
За його словами, якщо комісія з ТЕБ і НС сьогодні ухвалить рішення про виведення Сумської області з «червоної» зони, то всі області України будуть у «помаранчевій» чи «жовтій» зонах. У зв’язку з цим Ляшко закликав не нехтувати правилами безпеки.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Степанов: у липні-серпні ми очікуємо на перші поставки вакцини NovaVax«Це не скасування карантину, це скасування деяких суворіших обмежень», – сказав він, додавши, що в «помаранчевій» і «жовтій» зонах також є обмеження, яких треба дотримуватися: зокрема, перебувати у громадських місцях і транспорті в масках, дотримуватися дистанції.
За словами заступника голови МОЗ, протягом лютого, березня і квітня, коли в Україні було хвилеподібне зростання кількості випадків коронавірусного захворювання COVID-19, у «червоний» рівень потрапили 14 областей і Київ, у середньому вони були там 37 днів, найшвидше впоралася з погіршенням епідситуації Полтавщина (22 дні перебувала в «червоній» зоні), найдовше – Житомирська область (63) і Чернівецька область (52 дні).
Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні у четвер ухвалила рішення про вихід Запорізької та Полтавської областей із «червоної» зони епіднебезпеки поширення COVID-19.
Таким чином, після 7 травня у «червоній» зоні залишиться лише Сумська область.
За даними МОЗ, станом на 7 травня в Україні виявили понад 8 тисяч нових випадків COVID-19.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Опитування: «паспорти вакцинації» для України схвалюють 27% громадян, для поїздок за кордон – 44%