Два російських танкери із мазутом розломились навпіл і тонуть біля Керченської протоки

Вантажне судно «Волгонефть 212» з 13 членами екіпажу на борту зазнає лиха у Керченській протоці та запросило допомоги (фото архівне)

Вантажне судно «Волгонефть-212» із 13 членами екіпажу на борту зазнає лиха у Керченській протоці й запросило допомоги, повідомляє підконтрольне Росії МНС окупованого Криму.

Судно перевозило чотири тисячі тонн мазуту.

Відомо, що на допомогу екіпажу з Керчі вийшов буксир «Меркурій» і вилетів Мі-8 МНС Росії із рятувальниками.

Судно розламало навпіл, а мазут тече у воду.

Пізніше стало відомо, що слідом за танкером «Волгонефть-212» затонув ще один – «Волгонефть-239». У нього також зламався на дві частини корпус після удару хвилі.

Екіпажі обох суден уже понад чотири години перебувають на палубах, очікуючи на допомогу. Загалом на танкерах перебувало 27 людей. Наразі врятовано 8: їх забирають за допомогою вертольота. Поки що ніхто з врятованих травм не зазнав.

20 листопада у розвідці Великої Британії заявили, що, починаючи з 24 лютого 2022 року, українські Збройні сили знищили або пошкодили понад 25% основних російських військових кораблів, що діяли в Чорному морі.

Зазначається, що після 1000 днів війни військово-морський потенціал Росії в Чорному морі був значно виснажений завдяки «високоефективним українським операціям».

При цьому британська розвідка наголошує, що попри те, що Чорноморський флот Росії наразі обмежений східною частиною Чорного моря, він зберігає здатність завдавати ударів із великої відстані по території України на підтримку сухопутних операцій.

У червні представник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив, що Росія ховає великі кораблі і носіїв «Калібрів», але «полювання не має зупинятися».

За даними ВМС України, від початку повномасштабної війни Чорноморський флот Росії втратив близько третини своїх кораблів через ураження російських суден під час українських ударів.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Наслідки як після Чорнобильської катастрофи»: як війна впливає на стан Чорного та Азовського морів
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Окупований Крим як «виклик екології». Як російська війна проти України впливає на глобальний клімат