Сьогодні, 3 вересня, Шевченківський районний суд Києва не встиг розглянути клопотання головної військової прокуратури про продовження запобіжного заходу депутатові Надії Савченко - тримання її під вартою.
Як передає кореспондент Радіо Свобода, суд зважив на прохання Савченко та її адвокатів і переніс суд на вівторок, через закінчення робочого дня і те, що, за словами Савченко, учасники процесу втомилися.
Суд погодився зробити перерву до вівторка з урахуванням того, що термін нинішнього тримання Савченко під вартою спливає аж 7 вересня.
Сьогодні щодо продовження арешту Савченко висловилися прокурори Олександр Банник, Олександр Климович і Денис Микулін.
Читайте також: «Як Савченко і Рубан мали влаштувати теракт у Києві»
За їхніми словами, в разі звільнення Савченко, якій інкримінують підготовку до теракту та до повалення влади, може продовжити злочинну діяльність, спілкуватися зі співучасниками, впливати на докази або втекти за кордон.
Підтримати Савченко прийшли 33 її прихильники, вони заявили, що готові взяти її на поруки.
Зі свого боку,адвокати Савченко заявили, що ризиків, про які говорить прокуратура, немає. Так, лідер угруповання «ДНР» Олександр Захарченко, зв'язки з якимназивали фактором ризику, загинув, наголосив адвокат Андрій Левковець. Якби ж Савченко хотіла втекти, то вона б зробила це до арешту, наголосив адвокат.
Читайте також: Свідчення Савченко на поліграфі: після повідомлення СБУ адвокат вимагає повторної експертизи
Сама ж Савченко звинуватила прокуратуру в наведенні неправдивих даних та в тому, що представники обвинувачення називають її винною без рішення суду.
29 серпня Шевченківський районний суд Києва відмовив адвокатам народного депутата Надії Савченко у зміні запобіжного заходу і залишив її під вартою.
* * *
22 березня Верховна Рада України дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Надії Савченко.
Їй інкримінують злочини, передбачені статтями: «дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади», «готування до злочину», «вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією», «посягання на життя державного чи громадського діяча», «терористичний акт», «створення терористичної групи чи терористичної організації», «незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами».
За даними Генпрокуратури, Савченко була спільницею Володимира Рубана, затриманого 8 березня на КПВВ «Майорське» при спробі переміщення великої кількості зброї з території Донецької області, яка підконтрольна російським окупаційним адміністраціям.
Савченко раніше заявляла, що планувала не теракт, а лише «політичну провокацію». Рубан усі звинувачення відкидав.
2 серпня Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою продемонстрували ймовірний план вчинення теракту в центрі столиці, в організації якого підозрюють заарештованих нині керівника Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана та народного депутата Надію Савченко.
Крім того, силовики показали озброєння, яке в перебігу слідства вони вилучили і яким нібито планували скористатися підозрювані під час втілення своїх намірів. Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що на сьогоднішній день усі докази зібрані і справу передали на ознайомлення сторонам.