Міжнародний суд ООН заявив 12 листопада, що має юрисдикцію розглядати конкуруючі справи Вірменії й Азербайджану щодо Нагірного Карабаху, поданих у вересні 2021 року.
Як йдеться в заяві суду, рішення колегії із 17 суддів було одноголосним.
Міжнародний суд ООН, що базується в Гаазі, також виніс рішення на користь Вірменії щодо двох її заперечень, але відхилив третє.
У своїй справі Вірменія стверджує, що Азербайджан порушив Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації і здійснив «етнічну чистку» в регіоні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чого хочуть вірмени і азербайджанці через рік після повернення Азербайджаном Нагірного КарабахуАзербайджан відкинув звинувачення і подав зустрічний позов. Баку також звинуватив Єреван у мові ненависті й «расистській» пропаганді.
Справи стосуються дій у Нагірному Карабасі, гірському регіоні Азербайджану, населеному переважно етнічними вірменами. Вірменія й Азербайджан воювали на початку 1990-х і в 2020 році за контроль над анклавом.
Баку відновив контроль над цієї територією у вересні 2023 року під час блискавичного одноденного наступу, який змусив майже все місцеве етнічне вірменське населення, що налічує близько 100 тисяч осіб, втекти до Вірменії.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Міноборони Азербайджану заявляє про остаточне виведення військ РФ з Нагірного КарабахуМіжнародний суд, який розглядає суперечки між державами, у грудні 2021 року видав надзвичайні розпорядження, закликаючи обидві сторони запобігати розпалюванню расової ненависті.
Відтоді він розглянув різні клопотання, подані обома країнами проти справ одна одної. Вірменія повернулася до суду ООН у 2023 році через кілька тижнів після того, як Азербайджан повернув Нагірний Карабах під свій контроль.
У суді не повідомили, коли відбудуться наступні засідання у справах. Очікується, що на ухвалення рішень по суті підуть роки. Хоча рішення суду є обов’язковими, він не має механізму їх виконання.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Путін в гостях у Алієва. Росія втрачає вплив на Кавказі?