Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, який 1 жовтня залишає свою посаду після 10 років на чолі альянсу, застеріг членів оборонного союзу від «ізоляціонізму» серед, заявивши, що всі 32 країни мають бути «готові заплатити ціну за мир» перед загрозою Росії.
Виступаючи 19 вересня зі штаб-квартири НАТО в Брюсселі, Столтенберґ наголосив на досягненнях з моменту вступу на посаду в 2014 році, а також на поточних викликах.
«Добра новина полягає в тому, що ми виконали обіцянку, яку дали 10 років тому (витрачати щонайменше 2% ВВП на оборону – ред.), але погана новина полягає в тому, що цього вже недостатньо для нашої безпеки. Ми повинні бути готові заплатити ціну за мир. Чим більше грошей, тим сильніша наша оборона, тим ефективніше наше стримування, тим більша наша безпека», – сказав Столтенберґ.
65-річний норвежець закликав членів альянсу не «промінювати короткострокові економічні інтереси на довгострокові потреби безпеки».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Європарламент закликав зняти обмеження на використання Україною західної зброї для ударів по РФГоворячи про війну Росії проти України, Столтенберґ наголосив, що «Україна має взаємодіяти з Росією з позиції сили». За його словами, будь-яка майбутня мирна угода між Україною та Росією «має бути підкріплена сильною та сталою військовою підтримкою, а не просто шматками паперу». Він також попередив, що «військова сила має свої межі», сказавши, що «мета будь-якої майбутньої військової операції за межами території НАТО має бути чітко визначена».
«Ми маємо бути чесними щодо того, чого ми можемо досягти, а чого не можемо», – сказав він про об’єднання двох північноамериканських і 30 європейських держав.
Колишній прем’єр-міністр Норвегії Єнс Столтенберґ, який повернеться на батьківщину, щоб стати головою центрального банку, 1 жовтня передасть повноваження колишньому прем’єр-міністру Нідерландів Марку Рютте.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Україна має завдати максимального болю Росії»: екскомандувач ВПС Британії про те, як зупинити війну