Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ також вважає «хорошою ідеєю» почати готувати українських пілотів на винищувачах F-16.
«Я вітаю рішення кількох союзників у тому числі Німеччини, почати тренувати пілотів», – сказав він, спілкуючись із журналістами у вівторок.
Водночас він додав, що кожна країна, яка тренуватиме пілотів, сама повідомить про початок навчань.
Читайте також: Медведєв: надання F-16 для України робить «ядерний апокаліпсис» імовірнішим
Столтенберґ назвав важливою заяву США про початок тренування, тому що вона уможливлює надання винищувачів на певному етапі, а також «надсилає чіткий сигнал, що ми в цьому надовго, і Росія не зможе нас перечекати».
«Вони (Україна – ред.) захищаються, і право на самозахист закарбоване в Хартії ООН. Ми допомагаємо Україні реалізувати це право. Це наше право – допомагати їм захищати міжнародне право проти агресивної війни. Це не робить НАТО або членів НАТО частиною конфлікту», – зазначив генеральний секретар Альянсу.
У Міністерстві оборони України раніше натякнули, що винищувачі F-16 можуть почати патрулювати українське небо вже цієї осені.
Читайте також: У ВПС США розповіли, коли Україна може отримати винищувачі F-16
Після зустрічі президента США Джо Байдена і президента України Володимира Зеленського 21 травня стало відомо, що Байден обговорив підтримку Сполученими Штатами спільних зусиль із союзниками та партнерами щодо навчання українських пілотів управлінню винищувачами четвертого покоління, такими як F-16.
Уряд Великої Британії 15 травня заявив, що влітку почне навчати українських пілотів. Це була перша офіційно оголошена програма навчання українських пілотів на західних винищувачах.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: F-16 і формула миру: Ігор Жовква про підсумки зустрічей Зеленського на самітах G7 та Ліги арабських держав