Інфекції, спричинені резистентними до антибіотиків бактеріями, призвели до смерті понад 1,2 мільйона людей у 2019 році – такі висновки дослідження, оприлюдненого в медичному журналі The Lancet.
Згідно з доповіддю, стійкість до антибіотиків також зіграла роль у щонайменше 3,7 мільйонах інших смертей.
Це означає, що стійкість до антибіотиків (або антибіотикорезистентність) є «медичною проблемою, масштаби якої щонайменше такі ж великі, як в основних захворювань на кшталт ВІЛ та малярії, і потенційно набагато більші», йдеться в дослідженні.
«Ці нові дані відкривають справжні масштаби антибіотикорезистентності по всьому світу, і є очевидним сигналом того, що ми маємо діяти зараз, аби протидіяти загрозі», – вважає співавтор дослідження, професор Університету Вашингтону Кріс Мюррей.
Читайте також: У МОЗ повідомили про облік загального споживання українцями антибіотиків
Оцінка глобального показника смертності через стійкість до антибіотиків базується на даних із 204 країн, проаналізованих командою міжнародних дослідників.
Найбільшого удару зазнають бідніші країни – за оцінками, найвища смертність від антибіотикорезистентності спостерігається в Субсахарській Африці та Південній Азії, де сягає 24 смертей на 100 тисяч людей.
Але, як йдеться в звіті, резистентність до антибіотиків загрожує здоров’ю кожного. Для захисту від неї дослідники рекомендують терміново інвестувати в розробку нових ліків та більш розумно використовувати вже наявні.
Надмірне використання антибіотиків в останні роки для звичайних захворювань означає, що вони стають менш ефективними проти серйозних інфекцій.
Більшість смертей від антибіотикорезистентності були викликані пневмонією та іншими інфекціями нижніх дихальних шляхів, а також інфекціями кровотоку, які можуть призвести до сепсису.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Українці оформили понад 4,5 мільйона електронних лікарняних – МОЗ