Стефанчук запросив Шольца до України і закликав Німеччину надати важку зброю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук (ліворуч) і канцлер Германии Олаф Шольц. Берлін, Німеччина, 3 червня 2022 року

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук зустрівся з канцлером Німеччини Олафом Шольцем – про це він повідомив 3 червня.

«Ми були максимально щирі під час зустрічі з Федеральним Канцлером Німеччини Олафом Шольцем. Німеччина є лідером ЄС, і її думка стосовно кандидатства України є надзвичайно важливою», – заявив голова парламенту.

Він висловив сподівання на позитивне рішення щодо статусу кандидата на членство в ЄС на саміті Європейської ради.

Читайте також: «Німеччині не вистачає розуміння конфлікту». Чим війна Росії та України лякає Захід?

«Запросив Олафа Шольца відвідати Україну. Він подякував за це запрошення, і я дуже сподіваюся, що він його прийме», – додав Стефанчук.

Також, як повідомила пресслужба Верховної Ради, спікер Ради дав інтерв’ю німецькій газеті Westdeutsche Allgemeine Zeitung, в якому прокоментував питання надання Україні німецької зброї.

«Звісно, Україна хотіла б більше зброї від Німеччини. Насамперед нам потрібна важка зброя. Наприклад, самохідні гаубиці, реактивні системи залпового вогню або системи протиповітряної оборони, протикорабельного спорядження. Але нам приємно, що весь світ реагує й надає допомогу. Звісно, нам хотілося б більше. Але я вважаю, що це вже перший крок, після якого будуть й інші», – заявив він.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук (ліворуч) і канцлер Германии Олаф Шольц. Берлін, Німеччина, 3 червня 2022 року

Стефанчук наголосив на важливості того, аби Україна отримала сучасне обладнання.

Читайте також: Шольц і Макрон обговорили з Путіним українських військовополонених та вивезення зерна з України

«Битися з Росією старою технікою – це довго й неефективно. Ми хочемо відстояти свою територію якомога швидше. Для цього потрібна найновіша техніка», – аргументував він.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц 19 травня заявив, що заявка України на приєднання до Європейського союзу не може бути швидко розглянута, незважаючи на масштабне вторгнення Росії.

У відповідь на це голова Офісу президента Андрій Єрмак висловив переконання, що ЄС вже зараз має зробити перший крок назустріч Україні, адже вона вже виборола своє право бути членом блоку.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Україна вимагає від Німеччини зупинити «Північний потік-1»