Американські сили 8 грудня завдали «десятки високоточних ударів» по таборах і бойовиках угруповання «Ісламська держава» у центральній Сирії, повідомило Центральне командування Збройних сил США (CENTCOM).
В американському командуванні зауважують, що разом із союзниками та партнерами в регіоні продовжуватимуть проводити операції зі зниження оперативних можливостей «ІДІЛ» навіть у «цей динамічний період» у Сирії.
«Не повинно бути жодних сумнівів – ми не дозволимо «ІДІЛ відновитися та скористатися поточною ситуацією в Сирії. Усі організації в Сирії повинні знати, що ми притягнемо їх до відповідальності, якщо вони будуть партнерами або підтримкою ІДІЛ будь-яким способом», – сказав генерал Майкл Ерік Курілла.
Як пояснили в CENTCOM, удари по лідерах, оперативниках і таборах «ІДІЛ» були завдані в рамках чинної місії зі знищення «ІДІЛ», щоб запобігти терористичній групі проводити зовнішні операції та переконатися, що «ІДІЛ» не намагатиметься скористатися поточною ситуацією в центральній Сирії.
Під час операції було вражено понад 75 цілей, використовувалися численні засоби ВПС США, включно з літаками B-52, F-15 і A-10.
Триває оцінка бойових збитків, втрат серед цивільного населення немає, заявили в CENTCOM.
Читайте також: Союзника Путіна повалено. У світі реагують на події в Сирії
Сирійські повстанці рано вранці 8 грудня заявили, що взяли під свій контроль столицю Дамаск після блискавичного наступу, який відбувся в останні дні і швидко просунувся по всій країні.
Дамаск «тепер вільний від Асада», заявили повстанці у своїй заяві в соціальних мережах.
Місце перебування президента Башара Асада спочатку було невідоме, хоча Сирійська обсерваторія з прав людини, що базується у Великобританії, повідомила, що Асад вилетів з Дамаска рано вранці 8 грудня.
Читайте також: Ердоган сподівається, що після 13 років громадянської війни Сирія «здобуде мир і спокій»
Росія, його союзник, пізніше заявила, що Башар Асад вирішив залишити президентську посаду і залишив країну, давши «вказівку здійснити передачу влади мирним шляхом». За твердженням Москви, це сталося нібито в результаті переговорів Асада та учасників конфлікту, Росія у цих перемовинах не брала участі.
Згодом стало відомо, що Башар Асад із членами своєї родини прибув до Москви, Росія надала їм притулок.
Башар Асад покладався на Іран і Росію, щоб залишатися при владі з моменту початку конфлікту в 2011 році.