Сенат США перенесе початок різдвяних канікул у той час, як переговори про кордон і допомогу Україні тривають

Законодавці заявили, що Сенат повернеться до роботи в понеділок, 18 грудня, відклавши початок канікул

Сенат США, як очікується, відкладе початок різдвяних канікул у той час, коли тривають двопартійні переговори щодо безпеки кордону і надання додаткової допомоги Україні й Ізраїлю, заявили 14 грудня кілька сенаторів.

«Ми досягаємо прогресу, Білий дім залучений, і це добре. Усе надихає», – сказав журналістам сенатор-республіканець Джон Тун, повідомило агентство Reuters.

«Ми все ще сподіваємося отримати результат», – сказав лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл, якого цитує агенція AP.

Законодавці заявили, що Сенат повернеться до роботи в понеділок, 18 грудня, відклавши початок канікул.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Це можливо» – Зеленський про продовження війни без підтримки союзників

Як сказав лідер демократів у Сенаті Чак Шумер, Сенат США проведе голосування щодо пакет іноземної допомоги наступного тижня.

Спікер Палати представників Конгресу від Республіканської партії Майк Джонсон, а також республіканці в Сенаті, де більшість мають демократи, неодноразово заявляли, що не голосуватимуть за пакет допомоги Україні й Ізраїлю, який не містить положень щодо захисту кордону США з Мексикою і змін у міграційному законодавстві.

Будь-яка угода, досягнута в Сенаті, також повинна отримати схвалення Палати представників, яку контролюють республіканці. Законодавці Палати представників залишили Вашингтон, як і було заплановано в четвер, щоб розпочати святкові канікули.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Держдепі США уточнили вміст пакету допомоги Україні, попереджають – він може бути останнім через дії Конгресу

«Для України, для Америки, для західної демократії забагато поставлено на карту, щоб кинути все прямо зараз. Ми повинні продовжувати говорити, ми повинні продовжувати працювати», – сказав Шумер.

11–12 грудня у США з візитом перебував президент України Володимир Зеленський. Він зустрівся з президентом США Джо Байденом, також уперше провів зустріч зі спікером Палати представників Конгресу Майком Джонсоном, чиї колеги-республіканці заблокували законопроєкт, який передбачає десятки мільярдів доларів військової допомоги Україні.

Візит Зеленського в США відбувся після того, як 5 грудня він скасував відеозвернення до американських сенаторів, на тлі дебатів щодо запиту адміністрації Байдена на майже 106 мільярдів доларів допомоги для України й Ізраїлю.

Протягом повномасштабного вторгнення Росії українські сили залежать від очолюваної США коаліції країн, яка надала зброю, а також економічну й соціальну допомогу на десятки мільярдів доларів. Зараз потік американської допомоги близький до виснаження – якщо Конгрес США не підтримає пропозиції президента Байдена.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Білому домі уточнили, скільки коштів залишилося на допомогу Україні