США запровадили санкції щодо компаній із Китаю та банку Киргистану, які співпрацюють з Росією

«Сьогоднішні дії підривають можливості Кремля обійти наші санкції та отримати доступ до товарів, необхідних для створення зброї для війни в Україні» – Адейемо

Міністерство фінансів США розширило санкцій проти компаній та установ, які підтримують військові зусилля Росії в Україні, повторно включивши до списку санкцій близько 100 організацій та запровадивши санкції проти 15 нових компаній, повідомила пресслужба мінфіну 15 січня.

«Ці дії спрямовані на схему ухилення від санкцій, створену між субʼєктами в Росії та Китайській Народній Республіці для полегшення транскордонних платежів за чутливі товари. Крім того, Мінфін США встановило фінансову установу з Киргизької Республіки, яка координувала свої дії з російськими посадовцями для реалізації схеми обходу санкцій», – вказано у дописі.

«Сьогоднішні дії підривають можливості Кремля обійти наші санкції та отримати доступ до товарів, необхідних для створення зброї для війни в Україні», – заявив заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо.

Вказано, що державний департамент США запроваджує санкції проти понад 150 юридичних та фізичних осіб відповідно до указу 14024, включаючи широкий спектр компаній оборонної промисловості Росії та тих, що підтримують її військово-промислову базу. Сьогоднішні санкції також охоплюють десятки компаній у різних країнах, які продовжують підтримувати зусилля Росії, спрямовані на обхід санкцій США, зокрема Китаї, який залишається найбільшим постачальником товарів подвійного призначення і сприяє ухиленню від санкцій на підтримку військових зусиль Росії.

«Під керівництвом російських офіційних осіб Росія та Китай працюють над створенням регіональних клірингових платформ (РКП) як у Росії, так і в Китаї, які виступатимуть контрагентами для здійснення транскордонних платежів за чутливі товари. РКП сприяють безготівковому взаєморозрахунку за так звані підсанкційні товари», – пояснюють у США.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Мінфін США запровадив санкції проти десятків російських банків, зокрема «Газпромбанку»


Повідомляється, що учасниками схеми є російські фінансові установи, які входять до санкційного списку США: Публічне акціонерне товариство «Сбербанк Росії», АТ «Альфа-Банк», відкрите акціонерне товариство «Совкомбанк», Т-Банк і Товариство з обмеженою відповідальністю «Банк Точка».

Також за даними Мінфіну США, щонайменше з літа 2024 року посадові особи ВАТ «Керемет Банк», що базується в Киргистані координували свої дії з російськими посадовими особами та російським банком «Промсвязьбанк», включеним до списку санкцій США, з метою реалізації схеми обходу санкцій,

Стверджується, що у 2024 році Міністерство фінансів Киргизстану продало контрольний пакет акцій банку «Керемет» фірмі, тісно повʼязаній з російсько-молдовським олігархом Іланом Шором, який має звʼязки з російським урядом.

«Купівля «Керемет Банку» мала на меті створити хаб для обходу санкцій, через який Росія могла б оплачувати імпорт та отримувати платежі за експорт», – вважають у США.

Сполучені Штати запровадили 21 листопада нові санкції проти десятків російських банків, зокрема «Газпромбанку» 21 листопада. Санкції забороняють установі здійснювати будь-які нові транзакції в енергетичній сфері, пов’язані з фінансовою системою США.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Євросоюз готує новий пакет санкцій проти РФ – обмеження щодо алюмінію, агропродукції та СПГ