Державний департамент США заявив 20 червня, що можливість поставок Росією зброї Північній Кореї викликає «неймовірне занепокоєння».
«Звичайно, це дестабілізує Корейський півострів і потенційно... порушить резолюції Ради безпеки ООН, які підтримала сама Росія», – сказав на брифінгу речник Держдепартаменту Метью Міллер.
Президент Росії Володимир Путін заявив 20 червня, що «не виключає» поставок зброї до Північної Кореї, де він цього тижня підписав договір про взаємну оборону. Під час поїздки до В’єтнаму Путін назвав це дзеркальною відповіддю на озброєння України Заходом.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Путін формує альтернативу НАТО? Що він привезе з КНДР та В'єтнаму?«Ми залишаємо за собою право постачати зброю в інші регіони світу. Беручи до уваги наші домовленості з (Північною Кореєю), я також цього не виключаю», – сказав він.
За словами Путіна, Москва очікує, що її співпраця з Північною Кореєю буде стримувальним фактором для Заходу, але він додав, що немає необхідності використовувати північнокорейських солдатів для війни проти України.
Путін також застеріг Південну Корею від постачання зброї Україні. За його словами, Сеул зробить «велику помилку», якщо вирішить постачати зброю Україні, і що Москва відповість на такий крок рішенням, яке «не сподобається нинішньому керівництву Південної Кореї».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Кім Чен Ин на зустрічі з Путіним висловив підтримку Росії у війні проти УкраїниРаніше сьогодні радник із національної безпеки країни Чан Хо Чжин заявив, що Південна Корея може розглянути питання щодо постачання зброї Україні після укладення договору про співпрацю й оборону між Росією і Північною Кореєю, повідомило південнокорейське агентство Yonhap.
«Уряд висловлює серйозне занепокоєння і засуджує підписання угоди», – заявив Чан. За його словами, будь-яка співпраця, яка прямо чи опосередковано сприяє військовому посиленню Північної Кореї, є порушенням резолюцій Ради безпеки ООН.
За твердженнями Південної Кореї і країн Заходу, Північна Корея минулого року розпочала масштабні постачання зброї і боєприпасів Росії для використання у війні проти України. Це – порушення міжнародних санкцій проти КНДР, яких Росія зобов’язалася дотримуватись. У Москві й Пхеньяні факти постачання зброї заперечували.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Путін і Кім. Чи посилить Росія ядерну програму Північної Кореї?