Сполучені Штати Америки вимагають від Північної Кореї скористатися шансом на дипломатичний підхід до ядерного роззброєння Пхеньяну після того, як там попередніми днями виступили з різкими заявами.
Державний секретар США Антоні Блінкен, перебуваючи з візитом у Лондоні, висловив сподівання, що Пхеньян використає таку можливість і що «можна буде з’ясувати, чи існують шляхи просунутися вперед до мети повного ядерного роззброєння Корейського півострова».
«Тож, я вважаю, тепер Північна Корея має вирішити, чи хоче вона взаємодіяти на таких засадах, чи ні», – додав він.
За словами держсекретаря, «ми зараз маємо політику, яка передбачає виважений практичний підхід, який відкритий для дипломатії з Північною Кореєю і вивчить таку можливість із метою досягти практичного поступу».
Президент США Джо Байден, який прийшов на посаду в січні, наказав переглянути політику США щодо Північної Кореї після того, як його попередник Дональд Трамп ішов на обмежені поступки Пхеньянові і провів із північнокорейським лідером Кім Чен Ином три саміти, але врешті не домігся нічого.
У виступі перед Конгресом 28 квітня Байден пообіцяв ставитися до ядерних амбіцій Пхеньяну з «дипломатією і твердим стримуванням».
За повідомленнями, Японія з осторогою ставилася до підходів Трампа до Кіма. Південна Корея давно шукає примирення з Північною, але цей процес теж не надто просувається.
Блінкен у перебігу перебування в Лондоні зустрівся окремо з міністрами закордонних справ Південної Кореї й Японії; на 5 травня там запланована їхня тристороння зустріч.
«Ми подивимося не тільки на те, що говорить Північна Корея, а на те, що вона реально буде робити наступними днями й місяцями», – заявив держсекретар.
Після згаданого виступу Байдена 28 квітня в Пхеньяні виступили з різкою заявою, заявивши, що він «знову ляпав язиком», заявивши, що «буде продовжувати ворожу політику» проти їхньої країни, і тим самим «здійснив дуже велику помилку», у відповідь на яку Північна Корея, мовляв, буде «вимушена вжити належних заходів, і з перебігом часу США будуть наражатися на дуже серйозну обставину».
А в окремій заяві з приводу критики з боку США грубих порушень прав людини в Північній Кореї там заявили, що тим самим США «образили наше найвище керівництво» і що Пхеньян «найжорстокішим чином відповість на напади на наше святе найвище керівництво, яке дорожче за життя, незалежно від того, хто винен і наскільки серйозно» – «США обов’язково, обов’язково пошкодують про ігнорування нашого застереження і свій легковажний вчинок».